4 Nations Cup. Świetna forma koreańskich bramkarzy i spora niespodzianka na inaugurację [ZDJĘCIA]

Koreański bramkarz zatrzymał Brazylijczyków w Tauron Arenie fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Korea Południowa wygrała z Brazylią 28:22 (14:12) w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w piłce ręcznej mężczyzn, który poprzedza styczniowe mistrzostwa świata w Polsce i Szwecji. W drugim meczu Polacy zmierzą się z Tunezją.

Od 28 do 30 grudnia na boisku w Tauron Arenie zobaczymy spotkania czterech uczestników styczniowego mundialu, którzy szlifują formę przed najważniejszą imprezą przyszłego roku. Dla reprezentacji Brazylii, Korei Południowej, Polski i Tunezji to już ostatnia prosta przygotowań, a dla niektórych zawodników jedna z ostatnich szans, by wywalczyć w kadrze na turniej.

Potężni bramkarze ostoją Korei Południowej

Na inaugurację 4 Nations Cup zmierzyły się Brazylia (18. zespół poprzednich mistrzostw i aktualny mistrz Ameryki Południowej i Centralnej) i Korea Południowa (31. drużyna poprzednich mistrzostw i piąty zespół ostatnich mistrzostw Azji). Kilkuset widzów, którzy pojawili się w krakowskiej hali na pierwszy gwizdek polskiego zespołu sędziowskiego, czekało na pierwszą bramkę dokładnie cztery minuty. Wynik otworzył  Dong-Hyun Jang, a szybko na 2:0 podwyższył Young Jun Park. Przy prowadzeniu 9:6 Koreańczycy mogli odskoczyć na cztery bramki, jednak zmarnowali rzut karny. Azjaci utrzymywali dystans nad rywalami i na przerwę schodzili prowadząc 14:12. Kilka efektownych obron zaprezentował ich potężny bramkarz  Donguk Kim.

Po zmianie stron między słupkami dobrze spisywał się Jaeyong Park, a jego koledzy skutecznie atakowali. W 40. minucie Korea miała na koncie pięć bramek więcej (14:19), a w kolejnych minutach nawet sześć (18:24, 20:26). Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Azjatów 28:22.

O godzinie 18 rozpocznie się mecz Polski z Brazylią. W czwartek czekają nas spotkania Tunezja-Brazylia (godzina 15.30) i Polska-Korea Południowa (godzina 18). W piątek zakończenie zmagań: Tunezja podejmie Koreą (godzina 15.30), a Polska Brazylię (godzina 18).

Ostatnie szlify przed MŚ

28. mistrzostwa świata, czyli największa impreza w historii polskiej piłki ręcznej, odbędą się w dniach 11-29 stycznia w czterech polskich i pięciu szwedzkich miastach. W krakowskiej Tauron Arenie od 12 do 21 stycznia zostanie rozegranych łącznie 21 meczów fazy wstępnej grup A i F oraz grupy I rundy zasadniczej, w której mamy szansę oglądać reprezentację Polski. Biało-czerwoni zaczną turniej w grupie B i pierwsze spotkania czekają ich w Katowicach.

Brazylia – Korea Południowa 22:28 (12:14)