5. urodziny Tauron Areny. Co nas czeka?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

30 maja minęło pięć lat od otwarcia Tauron Areny Kraków. W tym czasie w czyżyńskiej hali odbyło się prawie 800 imprez, w których wzięło udział 3,3 mln osób. Wielkie świętowanie urodzin już 9 czerwca!

– Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Chciałam podziękować mojemu wspaniałemu zespołowi. Mamy dużo za sobą, ale wiele przed nami – mówi Małgorzata Marcińska, prezes Agencji Rozwoju Miasta, która zarządza obiektem. Podkreśliła, że choć krakowskiej arenie wyrosła konkurencja w postaci hali w Gliwicach, wciąż pozostaje liderem na polskim rynku.

Wiceprezes Jacek Gryzło poinformował, że od 2015 roku koszty eksploatacyjne są pokrywane z przychodów spółki.5 x TAK

Urodziny to okazja do wielkiego świętowania. Krakowska hala zaprasza do siebie w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godziny 10 na „Największą domówkę w historii”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre trzeba się wcześniej zapisać.

Hasła przewodnie urodzin to sport, emocje, zabawa, kultura, edukacja. Wejście do obiektu od strony Parku Lotników Polskich (nr 3).

O godzinie 13 nastąpi oficjalne otwarcie, a na gości będzie czekała słodka niespodzianka. Wydarzenia będą się odbywały na scenie (między innymi taneczna rozgrzewka dla najmłodszych, pokaz zumby i salsy, występ Akademii Dźwięku), płycie (zabawa wielkimi klockami,skoki na trampolinach, gigantyczna bańka mydlana, zabawa w chemików, przenosiny do wirtualnego świata dzięki specjalnym okularom. Już w sobotę odbędą się eliminacje Super Game e-sport.

Na parkingu VIP powstanie tor gokartowy. W planach są pokazy profesjonalnych zawodników i przejazd w tandemie z instruktorem, Będzie można zobaczyć zabytkowe samochody. Nie mogło również zabraknąć Kraków Street Paru, który zimą cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Swoje strefy przygotoują policjanci i strażnicy miejscy.

W małej hali będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę i futbol amerykański oraz trenować karate z Akademią Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. W niedzielę o godzinie 20 odbędzie się wieczorny seans oskarowy.

Na zwiedzanie areny, wieczorny seans filmowy, warsztaty jazdy na deskorolce, hulajnodze, BMX i rolkach trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są także na turniej w siatkówce i footballu flagowym. W dniu wydarzenia będzie można się zapisać na przejazdy gokartem, turnieje indywidualne Super Game e-sport oraz aktywności przygotowane przez firmę Exprofesso.

Szczegółowe informacje o zapisach są dostępne W TYM MIEJSCU.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym 5. urodzin Tauron Areny Kraków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny