Adwentyści świętują na zielono [ZDJĘCIA]

Krakowscy adwentyści posadzili we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej blisko 300 krzewów przy ul. Piastowskiej. To element obchodów 100-lecia założenia ich zboru (parafii) w mieście.

We wtorek ponad 30 wolontariuszy związanych z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego sadziło krzewy i porządkowało teren. Na odcinku 200 metrów posadzili prawie 300 tawuł van Houtte'a. Ten niewielki krzew jest odporny na zróżnicowane warunki pogodowe i zanieczyszczenie powietrza. To pierwszy etap nasadzeń tawuły na ul. Piastowskiej, kolejny planowany jest na 2022 roku.

– Idee działalności proekologicznej są dla nas bardzo ważne i wpisane w zasady wiary Kościoła. Wierzymy, że Bóg dając nam miejsce do mieszkania chce, żebyśmy jak najlepiej o nie dbali. To obowiązek etyczny każdego chrześcijanina – mówi Artur Dżaman, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

– Cieszę się, że w ten sposób mogliśmy zrobić coś praktycznego dla naszej planety, dla naszego miasta, w którym przebywamy od ponad 100 lat, i dla naszej dzielnicy – dodaje pastor.

Obecnie w Krakowie znajdują się dwa zbory adwentystyczne: przy ul. Lubelskiej 25 – na terenie Dzielnicy V, w której odbywało się sadzenie – oraz w Nowej Hucie na os. Teatralnym.

News will be here