CBA w urzędzie miasta. Zatrzymana osoba z kierownictwa ZBK

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osobę z kierownictwa Zarządu Budynków Komunalnych. Zabezpieczyli również dowody w kilku wydziałach Urzędu Miasta Krakowa.

Funkcjonariusze CBA prowadzą postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w administracji samorządowej oraz ZBK i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa.

Jak udało się ustalić portalowi LoveKraków.pl w czwartek zatrzymana została Agnieszka K., kierowniczka referatu organizacji, administracji i kontaktów z mediami Zarządu Budynków Komunalnych.

CBA zarzuca urzędniczce Agnieszce K. powoływanie się na wpływy, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków w zakresie wytworzenia i podpisania protokołów poszczególnych ofert z przetargu na wynajem lokali mieszkalnych o powierzchni przekraczającej 80 m2 z marca 2016 roku i przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł.

Dziś agenci zatrzymani Monikę M., krakowską deweloperkę i pośredniczkę nieruchomości oraz przedsiębiorcę Dariusza B. Zatrzymani usłyszą zarzuty udzielenia pośrednikom 20 tys. zł korzyści majątkowej w zamian za załatwienie w Zarządzenie Budynków Komunalnych w Krakowie wygrania przez nich aukcji na wynajem lokalu użytkowego przy ul. Św. Krzyża  w Krakowie.

 

comments powered by Disqus