Domniemana szefowa gangu kiboli Cracovii boi się wrócić do Polski

fot. Facebook

Poszukiwana przez prokuraturę Magdalena Kralka chciała dobrowolnie wrócić do kraju – poinformował portal tvn24.pl. W jej imieniu kolejny wniosek o list żelazny złożył adwokat Maciej Burda.

21 sierpnia został wydany list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania za Magdaleną Kralką. Ta 30-latka pochodząca z Iwanowic miała po aresztowaniu liderów zorganizowanej grupy przestępczej identyfikującej się z Cracovią zarządzać jej dalszymi działaniami. Kralka jest również podejrzana o przemyt do kraju 5,5 tony marihuany i 120 kg kokainy o łącznej wartości blisko 100 mln złotych.

Jej obrońcą został Maciej Burda, który występuje jako adwokat jednego z zatrzymanych w sprawie porwania i pobicia Patryka C. ps. „Cygan”.  Za to przestępstwo przed sądem odpowiadają właśnie bracia Z. oraz inni oskarżeni.

We wtorek mecenas Burda na łamach Gazety Wyborczej przekonywał, że Magdalena Kralka nie chce wrócić do kraju, ponieważ nie ma ochoty na spędzenie kilku lat w areszcie, a wniosek o wydanie listu żelaznego został odrzucony.

Co więcej, portal tvn24.pl ustalił, że pełnomocnicy Magdaleny Kralki od kilku miesięcy negocjowali jej przyjazd do Polski. Warunek, jak postawiła, był taki, że z aresztu miała zostać zwolniona Gabriela S., konkubina Adriana Z., jednego z liderów gangu, zastrzelonego podczas akcji policji. Pierwszy wniosek został złożony w grudniu, ale sąd go odrzucił, uzasadniając to m.in. obawą matactwa.

– Ten został złożony ponownie z uwagi na to, że policja zrobiła z poszukiwań fakt medialny. Liczymy teraz na to, że prokuratura jednak się zgodzi na wydanie listu żelaznego – mówi Maciej Burda.

Mecenas Maciej Burda cytowany przez TVN24 napisał: „Podejrzana nie chciałaby zginąć od kuli w plecy wystrzelonej przy przypadkowym przeładowywaniu broni przez funkcjonariusza służby więziennej czy policjanta, jak również nie chciałaby, by przytrafiło jej się samobójstwo”.

Jak informuje dziennikarz Szymon Jadczak, Magdalena Kralka przebywa obecnie w kraju, z którym Polska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej.