Krótko

Duża awaria sygnalizacji ulicznej. Trwa przerzucanie się odpowiedzialnością

fot. Krzysztof Kalinowski

Od rana na części najważniejszych ulic w Krakowie nie działa sygnalizacja.

– Prawdopodobnie przyczyna awarii leży po stronie firmy Tauron. Nasze ekipy pracują nad tym, aby jak najszybciej przywrócić poprawne działanie sygnalizacji ulicznej – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Sygnalizacja nie działa m.in. na rondzie Mogilskim, Grzegórzeckim, Czyżyńskim A także na al. Pokoju czy Jana Pawła II.

Problemy z poprawnym działaniem urządzeń występują głównie we wschodniej części miasta. Poprawnie działa sygnalizacja m.in. na Alejach Trzech Wieszczów czy rondzie Matecznego.

Tauron: To nie nasza wina

– Po naszej stronie nie było żadnego zdarzenia na sieci, które mogłoby mieć wpływ na działanie sygnalizacji świetlnej. Skoro sygnalizacja działa, ale w trybie migającym, to może być jakiś błąd sterowania – mówi dla LoveKraków.pl Ewa Groń, rzeczniczka Tauron Dystrybucja.

O komentarz do słów przedstawicielski spółki energetycznej ponownie poprosiliśmy o wyjaśnienia rzecznika ZDMK. – Mamy do czynienia z rozległą awarią systemu sterowania ruchem. Nie wykluczamy, że do tego mogło przyczynić się wahnięcie na sieci. Na terenie miasta pracuje kilka ekip, które starają się usunąć awarie – podkreśla Wojdowski.

– Sygnalizatory wcześnie rano jakby się resetowały: najpierw migały, potem pojawiało się czerwone światło i znów migały. Dziś przejście przez al. 29 Listopada to niezły wyczyn – mówi nam jeden z kierowców.

News will be here