Kierowca zasnął na światłach. Powód? Pępkówka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wracający z pracy policjant zwrócił uwagę na dziwne zachowanie jednego z kierowców. Mężczyzna spał oparty o kierownicę, a powodem była suto zakrapiana impreza.

Do zdarzenia doszło 26 listopada, kiedy będący po pracy instruktor wyszkolenia strzeleckiego z wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie jechał ulicą Wielicką. Kiedy policjant zatrzymał się na światłach, jego uwagę zwróciło niecodzienne zachowanie jednego z kierowców.

Dzisiaj była pępkówka

Policjant zauważył, że pomimo zmieniających się świateł stojący na pasie obok Ford Transit nie rusza, a mężczyzna, który samochód powinien prowadzić, leży na kierownicy. Policjant, podejrzewając, że kierujący może potrzebować pomocy, wybiegł z samochodu i otworzył drzwi forda. Okazało się, że mężczyzna oparty głową o kierownicę po prostu spał, a na pytanie, czy jest mu potrzebna pomoc, odparł: „dzisiaj była pępkówka”.

Wysoka cena za jazdę po pijanemu

Policjant, widząc, że kierujący jest zamroczony alkoholem, odebrał mu kluczyki, po czym na miejsce wezwał patrol policji. Po przebadaniu mężczyzny na obecność alkoholu okazało się, że 37-latek ma prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus