Kino Ars przeniesie się do kompleksu przy Dolnych Młynów?

fot. Fundacja Tytano
Trwają rozmowy w sprawie przeprowadzki kina Ars do kompleksu przy ul. Dolnych Młynów.

To właśnie w tym miejscu w najbliższym czasie może wznowić działalność kino Ars. Przypomnijmy, że początkowo miało przenieść się do Okrąglaka na placu Nowym na Kazimierzu. Znalezienie nowej siedziby okazało się konieczne po tym, jak Ars musiało wyprowadzić się z kamienicy przy ul. św. Tomasza w związku z decyzją właściciela kamienicy o powstaniu w tym miejscu hotelu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule >>> Kino Ars znika z kamienicy przy ul. św. Tomasza

Na ratunek kinu

Wieść o wyprowadzce wywołała protesty wśród mieszkańców miasta. W ratowanie kina zaangażowali się również m.in. artyści i radni.  Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, aby kino przeniosło się do dobrze znanego mieszkańcom Okrąglaka na placu Nowym. Jak mówiła nam wówczas właścicielka kina Ars, Ludmiła Kucharczyk, w planach było powstanie w tym miejscu dwóch sal kinowych. Te plany to już przeszłość, bo rozmowy z przedstawicielami spółki Kazimierz zakończyły się fiaskiem.

W sali i plenerze

Jak poinformował dziś portal Funkcja Obywatel, kino w najbliższych tygodniach ma zacząć działać właśnie w kompleksie przy Dolnych Młynów. Według planów, filmy będą wyświetlane nie tylko w kinowej sali, ale również w plenerze – w ramach letniego kina klubu ZetPeTe.

– Jesteśmy już po spotkaniu, podczas którego były omawiane sprawy techniczne i organizacyjne. To świeża sprawa. Pomyśleliśmy, że skoro są u nas przestrzenie, a kino ma problemy lokalowe, to spróbujemy je przygarnąć, aby zachować ciągłość projektu. Na razie mogę powiedzieć, że w ogrodzie na tyłach ZetPeTe na pewno będzie działać kino letnie, bo to miejsce jest do tego przystosowane. Chcemy również, aby kino mogło tu spędzić zimę, dlatego szukamy odpowiedniej przestrzeni – mówi Anna Zemanek z Fundacji Tytano.

Nasza rozmówczyni dodaje, że seanse – w zależności od pogody – mogą się zacząć już przed majówką. – Mam nadzieję, że kinomaniacy będą trzymać kciuki za to przedsięwzięcie – przyznaje Anna Zemanek.

Jak powiedziała w rozmowie z portalem Funkcja Obywatel Ludmiła Kucharczyk, dyrektor kina Ars, „to bardzo dobre miejsce z dużym potencjałem, szczególnie na kino letnie”.

Sala w klubie ZetPeTe może pomieścić prawie 300 osób.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus