Kombinat kulturalnych nowości w Nowohuckim Centrum Kultury

NCK przedstawia swój program na nowy sezon. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koncerty Vito Bambino, Stanisławy Celińskiej czy Maryli Rodowicz, wystawa World Press Photo i spektakle. To wybrane propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury na najbliższe tygodnie. Nowy sezon instytucja zacznie od Kombinatu Kultury, w trakcie którego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w warsztatach tanecznych, plastycznych czy teatralnych.

– Kombinat Kultury to nasza podstawowa działalność. Tegoroczna formuła Kombinatu będzie inna niż do tej pory. Wcześniej w korytarzach nasze działy prezentowały swoją ofertę na stoiskach. Przepływ ludzi był naprawdę duży. To pierwszy popandemiczny rok i liczymy, że frekwencja będzie odpowiednia przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Z powodu pandemii chcemy z tego zrezygnować. Mam nadzieję, że wrócimy jeszcze do poziomu ok. 3 tys. osób biorących udział w naszych zajęciach – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Kombinat Kultury odbędzie się w sobotę 11 września. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Koncertowe miesiące

W nowym sezonie w NCK propozycji muzycznych czy kabaretowych nie zabraknie. Koncertowy sezon zainauguruje Vito Bambino, który wystąpi 11 września. Do Nowej Huty zawitają również Maryla Rodowicz, Stanisława Celińska, Michał Bajor, Krzysztof Cugowski, Kuba Badach, Pablopavo, Laboratorium i Pudelsi.

Na liście spektakli znalazły się propozycje takie jak „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Royal Lviv Ballet i „Domówka” Soni Bohosiewicz.

Nie zabraknie występów kabaretowych. O dobry humor widzów maja zadbać m.in. Piotr Bałtroczyk i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Siła fotografii

W budynku NCK, ale i w plenerze, można już oglądać wystawy w ramach „Siły fotografii”.

W Białej Galerii CENTRUM już po raz czwarty jest prezentowana wystawa World Press Photo, na której znajdują się najlepsze fotografie prasowe z całego świata. Na tegoroczną edycję napłynęło ponad 74 tys. zdjęć nadesłanych przez ponad 4 tys. fotografów ze 130 krajów.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się Karolina Jonderek, Natalia Kepesz i Tomasz Markowski. Zdjęciem roku została fotografia Madsa Nissena „Pierwszy uścisk” – uchwycone w kadrze uczucie miłości i nadziei w czasie pandemii.

– Cieszę się, że możemy zaprezentować wyniki naszej pracy polskiej publiczności. World Press Photo to największy konkurs, jeśli chodzi o fotografię dziennikarską. Przyznajemy nagrody za najlepsze zdjęcia w tej dziedzinie od 1955 roku. Naszym celem jest opowiadanie światu historii, które mają znaczenie, jeśli chodzi o takie wartości, jak transparentność, precyzja, różnorodność – mówi Raphael Dias e Silva, kurator konkursu.

Pozostałe ekspozycje to „Madagaskar – wyspy wyobraźni” Reginy Lipeckiej, „Łemkowyna” Zbigniewa Podsiadły, „Pięćdziesiąt lat z obiektywem” Paolo Prando i plenerowa wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego „Popatrz w górę”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus