Korupcja w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Są kolejni zatrzymani

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmeria Wojskowa zatrzymali trzech żołnierzy, którzy usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz oszustwa. Wśród nich jest obecny dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie – ppłk Paweł Ż.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA we współpracy z Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz Placówką Żandarmerii Wojskowej w Bielsku-Białej zatrzymali trzech żołnierzy. Pełnili oni służbę wojskową w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, 18. Batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej oraz 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rząsce.

Korupcja i oszustwo

– Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz oszustwa. Ustalenia śledczych wskazują na nieprawidłowości w rozdysponowywaniu środków publicznych MON oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamiana za ,,pomoc” w przeniesieniu do innej jednostki – informuje zespół prasowy CBA.

Wśród zatrzymanych jest obecny dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie – ppłk Paweł Ż.

47 podejrzanych

To kontynuacja zatrzymań w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Do tej pory zarzuty usłyszało już 47 osób, w tym poprzedni dowódca jednostki ppłk Marcin M.

Jak informuje CBA, ze względu na rozwojowy charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim nowe wątki, niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.