Marzena S. posiedzi do końca roku?

Marzena S. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku nie doczekamy się końca śledztwa w sprawie nadużyć finansowych w piłkarskiej spółce Wisła Kraków. Główni podejrzani jednak jeszcze przez jakiś czas będą patrzeć na świat zza krat.

O 12:30 w krakowskim sądzie okręgowym odbyło się posiedzenie aresztowe w sprawie przedłużenia tego środka zapobiegawczego wobec byłej prezes Wisły Kraków SA Marzenie S. i byłego wiceprezesa Roberta Sz. Jak udało nam się dowiedzieć w biurze prasowym sądu, areszt został przedłużony do 28 września. 

Kiedy koniec?

Prokuratura Regionalna w Poznaniu informuje, że śledztwo dotyczące nadużyć finansowych na pewno nie zostanie zakończone w tym roku.

– Śledztwo nadal jest w toku, okres trwania tego postępowania został przedłużony do 31 grudnia 2020 roku – mówi Anna Marszałek, rzecznik prasowy PR w Poznaniu. Śledczy wciąż niewiele zdradzają, dzieląc się tylko ogólnikami dotyczącymi wykonywania czynności procesowych i gromadzenia materiału dowodowego.

Zarzuty

Była prezes Wisły Kraków SA podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Usłyszała również zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych – wyrządzenia szkody na mieniu klubu przekraczające 7,3 mln złotych i narażenia spółki na spowodowanie szkody w wysokości 2,5 mln złotych.

Zarzuty usłyszeli również były wiceprezes Robert Sz., Tadeusz C., członek rady nadzorczej i Anna M.-Z., żona wysoko postanowionego w gangsterskiej hierarchii Sharksa.

Śledztwo ruszyło na początku 2019 roku. Podejrzani zostali zatrzymani dziewięć miesięcy później.

comments powered by Disqus