Miasto sprzedało działkę za ponad 35 mln złotych

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

26 października odbył się przetarg na sprzedaż terenu o powierzchni 1,6 ha przy ul. Radzikowskiego. To w tym rejonie stał Motel „Krak”. Cena wywoławcza to 35 mln złotych.

Nowy właściciel, czyli firma Henniger Investment za 35,35 mln złotych stał się posiadaczem 1,6 hektara terenów miejskich. Zgodnie z planem miejscowym deweloper będzie mógł tam zbudować budynki usługowe o wysokości od 25 do 35 metrów – mogą być to biurowce lub sklepy, ale nie centra handlowe o powierzchni sprzedażowej większej niż 2 tys. mkw.

Wolę sprzedaży tych terenów miasto wyraziło już kilka lat temu. Spełnieniem formalności była zgoda rady miasta w tej sprawie z 2015 roku.

W przetargu udział wzięła tylko jedna firma – Henniger Investment S.A z siedzibą w Krakowie. Spółka zaproponowała cenę w wysokości 35 350 000 złotych, co oznacza, że spełniła wymogi prawne.

Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej, które nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej – tłumaczy Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu.

– Termin podpisania umowy notarialnej zostanie ustalony najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu – dodaje urzędnik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus