Ministerstwo sportu dołoży dodatkowe pieniądze do remontu stadionu?

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Urzędnikom brakuje 11 mln zł, by częściowo zmodernizować stadion Wisły przed przyszłorocznymi Igrzyskami Europejskimi. Zwrócili się do ministerstwa sportu o dodatkowe środki na inwestycję.

Rząd przekazał Krakowowi 150 mln zł na infrastrukturę sportową, z czego ponad połowa – 80 mln zł – ma zostać skierowana na remont stadionu przy ulicy Reymonta. Trzy przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia (oferty były wyższe od zakładanego budżetu lub nie pojawiały się wcale), a miasto chce wydać nie więcej niż 87,8 mln zł (7,8 mln to środki własne). Z kolei po przeprowadzonych negocjacjach ofertę na piśmie złożył jeden potencjalny wykonawca. Eiffage Polska Budownictwo S.A z Warszawy chce za wykonanie prac 98,8 mln zł.

Pismo do ministerstwa

Zarządowi Infrastruktury Sportowej brakuje więc około 11 mln zł, by przeprowadzić planowany remont elewacji, instalacji HVAC oraz elektrycznych i teletechnicznych. Po naradzie w miejskiej jednostce zdecydowano, że wyślą do ministerstwa sportu wniosek o dodatkowe wsparcie finansowe inwestycji. Urzędnicy czekają na decyzję. Jeżeli środki się znajdą, modernizacja stadionu przy ulicy Reymonta zostanie przeprowadzona w pierwszym półroczu przyszłego roku.