Modernizacja fasady, wymiana krzesełek, nowe telebimy. Mało chętnych, kosmiczne ceny

fot. FOT. ARCHETUS /MATERIAŁY PRZETARGOWE

Prawie 90 mln złotych chce przeznaczyć ZIS na remont Stadionu Miejskiego im. Reymana. Dziś urzędnicy otworzyli oferty na wykonanie prac.

Nowe fasady z ekranami LED

Remont stadionu został podzielony na trzy zadania. W ramach pierwszego wykonawca będzie musiał kompleksowo zmodernizować fasady, zamontować system nagłośnienia, wymienić rolety w pawilonie medialnym czy odświeżyć klatki schodowe prowadzące na widownie.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie za ponad 33 mln złotych chce, aby główna część elewacji (od poziomu posadzki na pierwszym piętrze trybun wschodniej i zachodniej) została pokryta panelami szklanymi. W podobny sposób wykonawca ma przeprowadzić prace na trybunach północnej i południowej, tylko zamiast szkła ma zastosować panele ze stali, do których będzie musiał przymocować ekran LED.

W przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Daszki i telebimy

Drugie zadanie obejmuje remont systemu sterowania ogrzewaniem oraz klimatyzacją, sieci elektrycznych i teletechnicznych. W szczególności wykonawca będzie musiał wykonać klapy pożarowe wraz z systemem napowietrzania klatek, wykonać klimatyzację w niektórych pomieszczeniach, a także przeprowadzić serwis klimakonwektorów.

To nie wszystko w ramach tej części. Przed firmą, która otrzyma zlecenie z ZIS, czeka jeszcze montaż systemu monitoringu i niezbędnych instalacji wykorzystywanych przez ekipy telewizyjne, a także światłowodów. Na stadionie mają pojawić się nowe kołowroty, telebimy oraz okapy przy dachach nad trybunami od strony płyty boiska. 

ZIS w swoim budżecie zabezpieczył prawie 35 mln złotych. W przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Mostostal Warszawa, która wyceniła zadanie na kwotę ponad 174 mln zł (139 mln zł więcej niż mają zaplanowane urzędnicy).

Krzesełka do wymiany

Trzecie zlecenie dotyczy wykonania prac adaptacyjnych wewnątrz obiektu. Odnowione mają zostać punkty cateringowe oraz wszystkie sanitariaty za wyjątkiem tych w skyboxach. Ekipy remontowe dotrą także do szatni zawodników i trenerów, gdzie pojawi się nowa klimatyzacja oraz natryski. Przebudowane mają zostać skyboxy, w których zamontowane zostaną m.in. nowe ekrany.

Zmiany zauważą także kibice. Części wspólne zostaną wymalowane, na podłodze ułożona zostanie nowa posadzka oraz będą wymienione sufity. Po modernizacji stare krzesełka odejdą do historii, a w ich miejscu pojawią się nowe siedziska.

Urzędnicy oszacowali, że to zadanie powinno kosztować maksymalnie 18,2 mln złotych. Żadna firma nie zgłosiła się do przetargu.

Firmy miałyby, od momentu podpisania umowy, siedem miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Stadion ma być gotowy w maju przyszłego roku na III Igrzyska Europejskie, które odbędą się od 21 czerwca do 2 lipca.