Nad Bagry dojedziemy specjalną linią autobusową

Autobusem dojedziemy w rejon wschodniej plaży fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Transportu Publicznego przygotował nowe rozwiązanie umożliwiające dojazd miejskim autobusem nad Bagry. Będzie można pozostawić samochód na parkingu P&R Mały Płaszów i dojechać do nowego przystanku niemal przy samym zalewie.

Obecnie autobusy docierają nad Bagry ulicą Kozią, a więc w rejon północnej plaży, przygotowanej w 2016 roku dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Dojeżdża tam linia 127, a w sezonie uruchamiane są dodatkowe kursy.

Od czerwca oferta ma zostać powiększona o specjalną weekendową linię 497, która dojedzie do nowej pętli, utworzonej u zbiegu ulic Bagrowej i Sudeckiej, czyli od wschodniej strony zalewu. W ubiegłym roku zagospodarowany tam został nowy fragment plaży, a wkrótce zostanie też uruchomiona nowa tężnia solankowa.

Za 5 zł

Nowa linia autobusowa będzie kursować pomiędzy Bagrami i parkingiem P&R Mały Płaszów. Miasto chce w ten sposób zachęcać do tego, by nie dojeżdżać samochodem w najbliższe sąsiedztwo zalewu, gdzie każdego roku pojawiają się spore problemy z parkowaniem, a mieszkańcy narzekają na związane z tym uciążliwości. Linia ma kursować co 20 minut.

Co ważne, dojazd nad Bagry ma być atrakcyjny cenowo – znacznie bardziej niż w przypadku kupna pojedynczych biletów. Płacąc 5 złotych za bilet parkingowy będziemy mogli wraz z pasażerami naszego samochodu dojechać nad Bagry, a potem wrócić na parking. Jest to możliwe dzięki przegłosowanej niedawno uchwale rady miasta, zgodnie z którą bilet z parkingu P&R może być wykorzystany przez więcej niż jedną osobę (pisaliśmy o tym TUTAJ)

Równocześnie ZTP przypomina, że na fragmencie ul. Łanowej został wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus