Navigator Festival. Święto małych i dużych podróżników w Nowohuckim Centrum Kultury

fot. Busem przez świat/mat. prasowe Navigator Festival

Przez dwa dni, 14 i 15 kwietnia, w Nowohuckim Centrum Kultury będzie trwać wydarzenie dedykowane tym, dla których podróżowanie, odkrywanie zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia.

Navigator Festival to wielobarwna, multimedialna podróż inspirowana osobistymi doświadczeniami podróżników. W wydarzeniu mogą uczestniczyć nie tylko doświadczeni globtroterzy, ale także ci, którzy interesują się tematyką podróżniczą lub planują wyruszyć w świat.

Co więcej – program tegorocznej edycji festiwalu został wzbogacony o warsztaty dla najmłodszych, dlatego też Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do udziału całe rodziny.

Filmy, spotkania, warsztaty i targi

Navigator Festival rozpocznie się w piątek, 14 kwietnia. Podczas filmowego wieczoru zaprezentowane zostaną cztery obrazy z Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady. W programie „Droga” (zapis najlepszej wspinaczki górskiej 2022 roku), „Sonder” (nostalgiczny reportaż z wyprawy do Nepalu), „Weight of Water” (kajakowy spływ Wielkim Kanionem) i Into the Ice (podróż przez lodową Grenlandię).

Następnego dnia będzie można posłuchać opowieści znanych podróżników.
– Podczas spotkania z Tomkiem Michniewiczem zabłądzimy w nieznane miejsca równoległego świata, z Olą i Karolem Lewandowskimi przejedziemy busem przez Turcję, Mateusz Waligóra zabierze nas na biegun południowy, Piotr Wnuk do Laosu, a Arkady Radosław Fiedler w głąb Amazonii – informuje NCK.

Uczestnicy dowiedzą się także, jak bezpiecznie wędrować po górach wysokich, ile kosztuje wyprawa na Mount Everest oraz jak zarabiać, podróżując po świecie.

Oprócz spotkań odbędą się warsztaty dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Twórcze zajęcia z mapami, technika pisania runami czy terenowa wyprawa dookoła świata to tylko niektóre z festiwalowych propozycji.

Podczas wydarzenia nie zabraknie targowej strefy, na której znajdą się m.in. podróżnicze książki, egzotyczne przekąski czy niezbędne podczas wypraw gadżety.

Zatrzymane w kadrze

W ramach festiwalu uczestnicy będą mogli obejrzeć również wystawę fotografii Bożeny Budzyńskiej, która od 6 lat realizuje swój artystyczny projekt BB Lady in red, fotografując najpiękniejsze zakątki świata i pokazując go oczami tajemniczej kobiety w czerwonej sukience.

Ekspozycja będzie prezentowana w Szarej Galerii Centrum w NCK od 11 kwietnia do 3 maja 2023 roku. Wstęp wolny.

Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie www.navigatorfestival.pl.