Nowa ulica na Złocieniu przyda się pasażerom autobusów

Ulica Domagały, stan z lipca 2019 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Z otwartej niedawno ulicy Domagały skorzystają nie tylko kierowcy samochodów i rowerzyści. Zarząd Transportu Publicznego zdecydował o skierowaniu tamtędy jednej z linii autobusowych.

To efekt zakończenia prac przy brakującym odcinku ulicy. Przed Świętami udrożniono tam przejazd, co oznacza zakończenie drogowego absurdu, który trwał całymi miesiącami. Ulica była niemal gotowa, ale brakowało kilkunastometrowego odcinka, z powodu braku porozumienia w sprawie przełożenia przewodów energetycznych należących do firmy TeleFonika Kable. Informowaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Teraz osiedle Złocień zyskało alternatywną możliwość dojazdu. Jak się okazuje, nową drogą pojadą również autobusy. Poinformował o tym Jacek Mosakowski, autor bloga o krakowskiej komunikacji miejskiej.

Przez ulicę Domagały zostanie poprowadzona linia 163. Tak jak dotychczas, będzie ona łączyć Rżąkę z os. Piastów, z tą różnicą, że zamiast przejeżdżać dwukrotnie ulicą Agatową, wykorzysta nową trasę, co daje szansę na usprawnienie przejazdu.

Informacje te potwierdza Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego. – Autobusy pojadą nową trasą od 7 stycznia – zapowiada.

Na ulicy Domagały linia 163 zatrzyma się na nowych przystankach. Druga linia obsługująca Złocień, czyli 125, będzie kursować bez zmian.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus