Nowe przejście naziemne przy moście Dębnickim [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wtorku, w związku z reorganizacją Strefy Płatnego Parkowania funkcjonuje nowe przejście naziemne dla pieszych na skrzyżowaniu al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i Kościuszki.

Nowe przejście zostało wyposażone w sygnalizację świetlną, skoordynowaną z  sygnalizacją na al. Trzech Wieszczów – piesi przejdą tym przejściem równolegle z przejazdem tramwajów. Kierowcy nadal będą mogli korzystać ze skrętu w prawo w most Dębnicki z obu pasów ruchu.

Kolejne przejście na pl. Bohaterów Getta

W ramach zmian w Strefie Płatnego Parkowania zostanie również uruchomione przejście dla pieszych na placu Bohaterów Getta, w rejonie skrzyżowania z ulicą Kącik. Obecnie prowadzone są tam prace techniczne związane z obniżaniem krawężników. Przejście powstanie po północnej stronie placu.

Na zjeździe z mostu Powstańców Śląskich do jazdy na wprost będzie służył tylko jeden pas. Na wysokości przystanku tramwajowego samochody pojadą tylko zewnętrznymi pasami. Zarówno na moście jak i dalej na Limanowskiego są ulice jednopasowe. Wewnętrzne, te przy peronie tramwajowym, będą oddzielone separatorem.

comments powered by Disqus