Poprawki na placu Wolnica, większego remontu nie ma w planach [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na placu Wolnica pracuje ekipa drogowców. Jeśli ktoś liczył, że to początek większego remontu, musi na razie zweryfikować swoje oczekiwania.

Prace rozpoczęły się w minionym tygodniu i, zgodnie z planem, mają się skończyć do końca miesiąca. Na liście jest remont nawierzchni wokół fontanny, nawierzchni wokół dwóch okienek na drzewa i krawężnika na ok. 40-metrowym odcinku.

Wszystkie te prace będą kosztować ok. 100 tysięcy złotych i będą sfinansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg.

Będą poprawki?

O większym remoncie placu na razie nie ma mowy, takiej inwestycji nie ma obecnie w planach ZDMK. Nie jest jednak wykluczone, że jakieś naprawy będą tam jeszcze prowadzone. Plac Wolnica przez czas przebudowy ulicy Krakowskiej pełnił funkcję tymczasowego parkingu. Po zakończeniu inwestycji Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiada sprawdzenie placu oraz dróg, które pełniły funkcję objazdów.

– Po zakończeniu inwestycji inspektorzy ZDMK sprawdzą stan ulic i w zależności od posiadanych środków zaplanują na nich prace, podobnie jak miało to miejsce po zakończeniu inwestycji na ciągu ulic do Bronowic – zapowiada Renata Postawa-Giza z biura prasowego ZDMK.

Plac Nowy do zmiany

Większe zmiany szykują się na placu Nowym. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg, w którym szuka autora koncepcji nowej wersji placu. Jedną z większych zmian ma być jednopoziomowa nawierzchnia. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus