Tragedia na Kapelance. Policja publikuje nagranie

fot. Monitoring

25-letnia pasażerka skody zginęła w wypadku na skrzyżowaniu ulic Kapelanka, Monte Cassino i Zielińskiego, do którego doszło 28 sierpnia.

Tej tragedii można było uniknąć. Wystarczyłoby dostosowanie się kierowcy skody, jadącego ulicą Zielińskiego w stronę ronda Grunwaldzkiego, do sygnalizacji świetlnej. 23-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Chwilę później uderzył w prawidłowego jadącego citroena.


25-letnia pasażerka nieprawidłowo jadącego auta mogła nie być jedyną ofiarą. Na szczęście w czasie zderzenia nikt nie przechodził przez pasy i nie korzystał z przejazdu rowerowego.

Niedostosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń na krakowskich drogach.

„W 2018 roku z tej przyczyny doszło w do 60 wypadków  (w których zginęła 1 osoba, a 80 zostało rannych) i 244 kolizji. W pierwszym półroczu tego roku niedostosowaniem się do wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyniło się do zaistnienia 26 wypadków (w których rannych zostało 38 osób) oraz do 103 kolizji” – informuje policja.

Śmiertelny wypadek from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus