W miejskiej jednostce szczepili poza kolejnością. Dyrektor rezygnuje z pracy

fot. MDDPS

Cztery osoby zostały zaszczepione poza kolejnością w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej – ustalił portal LoveKraków.pl.

W poniedziałek w całym kraju w domach pomocy społecznej rozpoczęła się akcja szczepienia pensjonariuszy oraz pracowników. Jak podał w środę wieczorem krakowski magistrat, w miejskich placówkach pierwszą dawkę przyjęły 853 osoby. W sumie chęć zaszczepienia się zadeklarowało 1651 pensjonariuszy.

Cztery osoby poza kolejnością

W grupie osób zaszczepionych w pierwszej kolejności znalazły się jednak osoby, które w żaden sposób nie są związane z domami pomocy społecznej. Jak ustalił portal LoveKraków.pl w środę w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Szkolnym poza kolejką zaszczepiono cztery osoby. To znajomi jednej z pracownic: osoby poniżej 70 roku życia (nazwiska oraz daty urodzenia są znane redakcji).

We wtorek otrzymali informację, że mają się pojawić w ośrodku na szczepienie. Wyznaczono im konkretną godzinę. Po godzinie 12 opuścili dom pomocy społecznej.

Dyrektorzy byli ostrzegani

Nasze ustalenia potwierdza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rzeczniczka prasowa Agnieszka Pers mówi, że za proces prawidłowej realizacji szczepień w poszczególnych domach odpowiadają wyłącznie dyrektorzy placówek. – Przede rozpoczęciem szczepień z dyrektorami placówek, dyrekcja MOPS przypomniała o konieczności bezwzględnego zachowania kolejności szczepień – zaznacza.

Dyrekcja MOPS nie zbagatelizowała naszego sygnału. Natychmiast o złożenie wyjaśnień został poproszony dyrektor domu pomocy społecznej. Szef placówki tłumaczył, że w związku z niewykorzystaniem czterech szczepionek, dyrektor podjął decyzję o zawiadomieniu czterech osób, które nie są pracownikami ani podopiecznymi placówki o możliwości zaszczepienia.

Dyrektor rezygnuje z pracy

Dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej złożył wczoraj wniosek o rozwiązanie umowy o pracę, w związku z planowanym przejściem na emeryturę.

comments powered by Disqus