W sobotę 21 września Dni Transportu pod patronatem LoveKraków.pl

Dzień Transportu 21 września w Krakowie

Chcesz zwiedzić tabor kolejowy? Przejechać się zabytkowym pociągiem czy zobaczyć wielką paradę lokomotyw spalinowych i elektrycznych? W sobotę 21 września będzie okazja wziąć udział w Dniach Transportu.

Dni Transportu w tym roku odbywają się w dwóch najważniejszych polskich miasta: Warszawie i Krakowie. W sobotę 21 września wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz dworcach Kraków-Główny i Kraków-Płaszów.

Zaprogramuj trasę pociągu

W programie m. in. pokazy Straży Ochrony Kolei, warsztaty z programowania tras pociągów, test siły głosu na decybelomierzu, mini-miasteczko kolejowe czy miasteczko ruchu drogowego.

Swoje specjalistyczne pojazdy zaprezentuje m. in. Inspekcja Transportu Drogowego. Na uczestników czeka wyścig modeli samochodów, symulator wirtualnej rzeczywistości jazdy autobusem i samochodem wyścigowym, a także mnóstwo konkursów, warsztatów i nagród.

Uczestnicy wydarzenia również będą mogli także zwiedzić tabor kolejowy, przejechać się zabytkowym pociągiem, który będzie kursował na trasie Kraków Główny – Kraków Płaszów oraz zobaczyć unikalną, wielką paradę lokomotyw spalinowych i elektrycznych, reprezentujących przekrój techniki taboru kolejowego.

Nie zabraknie też muzycznych wrażeń – na scenie na pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego wystąpi m.in. Mateusz Ziółko z zespołem. Dla dzieci przygotowano szereg zabaw, warsztatów, konkursów i animacji z nagrodami, fotobudki oraz mnóstwo słodkości.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury, a patronem medialnym LoveKraków.pl.

comments powered by Disqus