Wielki oczyszczacz powietrza stanął przed Galerią Kazimierz

Filtr powietrza przed Galerią Kazimierz fot. Mat. prasowe

Na placu zewnętrznym Galerii Kazimierz stanął pierwszy w Krakowie Miejski Filtr Powietrza. Filtr skutecznie likwiduje z najbliższego otoczenia pyły zawieszone, pyłki roślin, grzyby, roztocza, kurz, bakterie i wirusy.

– Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo istotna dla naszego zdrowia jest jakość powietrza. Podobnie jak wszystkich, niepokoi nas smog i zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w największych miastach w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się zainstalować miejski filtr w Galerii Kazimierz – mówi Anna Szelc, dyrektor w firmie Invesco Real Estate, która jest właścicielem obiektu handlowego.

Przypomina, że na dachu galerii są już ule, na placu zewnętrznym budki dla ptaków czy hotele dla owadów. – Kolejnym krokiem dla nas było postawienie filtra, który oczyści powietrze. To niezwykle istotne, by zadbać o zbilansowanie emisji zanieczyszczeń w naszym otoczeniu.  W przyszłości planujemy podjęcie kolejnych kroków mających na celu zmniejszenie wytwarzanego przez budynki śladu węglowego – podkreśla Szelc.

Miejski Filtr Powietrza

W ciągu doby filtr wydziela na zewnątrz milion metrów sześciennych oczyszczonego powietrza. Jego umiejscowienie nie jest także przypadkowe. Strumień czystego powietrza skierowany jest bezpośrednio na strefę wypoczynku Galerii Kazimierz.

Miejski Filtr Powietrza w nieco ponad trzy godziny jest w stanie napełnić czystym powietrzem obiekt o powierzchni całej Galerii Kazimierz. Działa także z różnym natężeniem w zależności od wykrytego stopnia zanieczyszczenia. Jeden miejski filtr jest w stanie skutecznie przefiltrować powietrze w otoczeniu całej ulicy lub dużego skrzyżowania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki