Zmiany przy Kapelance. Do osiedla dojedziemy inną trasą

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pomiędzy Kapelanką a ul. Ceglarską powstanie nowe połączenie drogowe. Zamiast tego zamknięty zostanie obecnie istniejący przejazd. Ma to związek m.in. z inwestycją planowaną w najbliższym sąsiedztwie.

Mapy z planowanymi rozwiązaniami zostały opublikowane na stronie Zarządu Transportu Publicznego, w ramach audytu rowerowego. Można z nich wyczytać, że nowa droga łącząca ul. Kapelanka i Ceglarską powstanie bliżej centrum, pomiędzy biurowcem firmy Barzak przy ul. Kapelanka 26 a wjazdem na stację benzynową Krak-Tar. Taki przebieg przewiduje plan miejscowy.

Jezdnia ma mieć 7 m szerokości, a po obydwu stronach znajdzie się chodnik o szerokości 2,3 m. To właśnie z tej drogi, a nie bezpośrednio z ul. Kapelanka, wjedziemy na stację benzynową. Projektanci przewidzieli wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez nową drogę, a na fragmencie – niewielki pas zieleńca oddzielającego jezdnię od chodnika.

Z kolei po stronie ul. Ceglarskiej droga będzie miała wylot dokładnie na przedłużeniu istniejącej osiedlowej drogi biegnącej wzdłuż bloków przy Ceglarskiej 21-27. Cała tarcza skrzyżowania zostanie wyniesiona.

Zamknięty przejazd

Sytuacja zmieni się też w miejscu, w którym obecnie ul. Ceglarska łączy się z Kapelanką. Samochody już tędy nie przejadą: wjazd zostanie zamknięty za pomocą słupków, powstanie za to niewielki plac do zawracania. Miejsce dzisiejszego skrzyżowania zostanie inaczej zaaranżowane – tak by umożliwić poruszanie się pieszym i rowerzystom, ale też przeznaczyć część terenu pod trawnik.

Projekt przewiduje też budowę chodnika wzdłuż ul. Ceglarskiej (lub poszerzenie go w miejscu, gdzie już istnieje) oraz remont nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Kapelanki.

Na tym etapie nie ma jeszcze szczegółów, kiedy można się spodziewać realizacji prac. O inwestycji w rejonie obecnego skrzyżowania ul. Ceglarskiej i Kapelanka będziemy jeszcze informować.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki