Ambulans obrzucony jajkami

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W piątkowy wieczór ambulans krakowskiego pogotowia został obrzucony jajkami. Jak informuje portal zajmujący się tematyką ratowniczą, agresorem był starszy pan, który miał dość odgłosów silnika pojazdu.

Według informacji strony „Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie” zespół KPR został wysłany do jednego z mieszkań w Bronowicach. Dyspozytor polecił, aby na miejsce dotrzeć bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kiedy karetka przyjechała na miejsce, została obrzucona jajkami przez starszego mężczyznę – mieszkańca sąsiedniego bloku.

To nie był koniec . Mężczyzna podszedł do karetki i uderzył w szybę. Została wezwana policja, jednak funkcjonariusze nie znaleźli podstaw do ukarania mężczyzny, którego ostatecznie pouczyli. Okazało się, że nie podobał mu się odgłos silnika samochodu. Stwierdził on, że to kolejny dzień, kiedy jest „terroryzowany” przyjazdem pogotowia.

Poprosiliśmy o potwierdzenie tej sprawy przez policję. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń stwierdził jednak, że to „archiwalne zdarzenia” i nie ma szans, aby mógł to dzisiaj sprawdzić.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus