Będą zmiany na skrzyżowaniu na Wielickiej. Rozbudują problematyczny pas

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wykonawca wybrany, w najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa. Miasto przygotowuje się do rozbudowy pasa do skrętu z ul. Wielickiej w przebudowaną niedawno ulicę Kostaneckiego.

Pas do skrętu z ulicy Wielickiej w stronę szpitali w Prokocimiu jest nienaturalnie wąski. Znajduje się tam przystanek, na którym zatrzymuje się aż osiem linii, a autobusy wystają znacząco na pas jazdy na wprost.

Na ten problem od dawna zwracają uwagę kierowcy, ale do tej pory nie udawało się nic zmienić w tej sytuacji. Kiedy pisaliśmy o tym jeszcze w 2015 roku, po interwencji mieszkańca, urzędnicy argumentowali, że rozwiązanie nie jest optymalne, jednak jest lepsze niż pozostawienie skrzyżowania bez tego wydzielonego pasa do skrętu.

Będą zmiany

Teraz wszystko jest już gotowe, by przebudować ten krótki fragment. Inwestycję prowadzi Zarząd Inwestycji Miejskich, jako uzupełnienie rozpoczętych wcześniej prac polegających na przebudowie układu drogowego prowadzącego do szpitali.

Wykonawca ma się zająć odcinkiem o długości ok. 185 m. Pas ruchu zostanie poszerzony do 3,5 m, a przy okazji pojawią się też inne zmiany. Wybudowany zostanie podwójny przystanek o długości min. 40 m, z dwiema wiatami. Powstanie odcinek drogi dla rowerów, który zostanie poprowadzony za przystankiem. Na fragmentach zmieszczą się też jeszcze zieleńce oddzielające jezdnię od chodnika.

Start prac niedługo

ZIM w ostatnich dniach wybrał wykonawcę prac. W przetargu zgłosiła się tylko firma Energopol, która zaproponowała kwotę ok. 3,2 mln zł. Jak zapowiada Jan Machowski z ZIM, podpisanie umowy planowane jest na 2 sierpnia. – Do około połowy sierpnia teren będzie przekazany wykonawcy. Jest już opracowana tymczasowa organizacja ruchu, więc można się spodziewać, że w drugiej połowie sierpnia roboty się rozpoczną. Nie spodziewamy się większych utrudnień w ruchu, zwłaszcza w początkowej fazie, bo wykonawca będzie pracował głównie w obrębie chodnika – mówi rzecznik prasowy jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim