Będzie remont na Radzikowskiego. Dwa miesiące bez parkowania

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę na ulicy Radzikowskiego rozpoczyna się remont chodnika i jezdni. Będzie on o tyle uciążliwy dla mieszkańców, że oprócz ruchu jednokierunkowego wymusił także wprowadzenie czasowego zakazu parkowania.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że ulica Radzikowskiego zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Zygmunowskiej do Czerwieńskiego. Obecny stan zdecydowanie wymaga już remontu – zarówno z punktu widzenia pieszych, jak i kierowców.

Będzie to już kolejny odcinek ulicy, który zyskał lepszą nawierzchnię – na fragmencie od strony centrum miasta część drogi zyskała nowy wygląd PKP PLK w ramach przebudowy całego skrzyżowania z ul. Rydla, kolejny fragment przebudował inwestor przy okazji uruchomienia sklepu, a na dalszym fragmencie wykonano remont nakładkowy.

Teraz prace rozpoczną się na odcinku, który ma o tyle duże znaczenie, że znajduje się tam duża liczba miejsc parkingowych. Ustawione kilka dni temu znaki informują kierowców, że od 28 kwietnia nie będą mogli tam parkować.

Dwa miesiące

Zgodnie z zapowiedziami ZDMK, prace mają potrwać do końca czerwca. – W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się chodnikami, później nawierzchnią. W związku z pracami wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Gnieźnieńskiej do ul. Czerwieńskiego. W przeciwnym kierunku objazd będzie wyznaczony ulicami Czerwieńskiego, Jaremy i Weissa – zapowiada Renata Postawa-Giza z biura prasowego ZDMK.

Jak mówi, nie ma planów dotyczących zmiany stałej organizacji ruchu na tym odcinku. Oznacza to, że po zakończeniu prac wróci ruch dwukierunkowy i przywrócone zostaną miejsca postojowe.

W różnych częściach miasta

Prace mają kosztować ok. 800 tys. zł i będą realizowane w ramach tegorocznego programu nakładkowego. Jest w nim tym razem ok. 30 lokalizacji, w tym m.in. odcinek ul. Łokietka pomiędzy Wybickiego i Wrocławską, ul. Chocimska, Miechowska, fragment al. Słowackiego i ul. Zdrowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały