Bursztyny opanowały Kraków

Historia powstania, piękna biżuteria, niezwykłe bursztynowe okazy - to wszystko czeka na zainteresowanych w nowopowstałym muzeum.

Krakowskie muzeum bursztynu ma ponad 250 m kw. powierzchni. Przy ul. Św. Jana 2 można obejrzeć korale, bransolety, rzeźby, dowiedzieć się skąd biorą się bursztyny, a nawet przynieść własny i sprawdzić jego autentyczność. Naturalne egzemplarze mieszają się z przykładami współczesnego wykorzystania bursztynu i archeologicznymi znaleziskami.

– Od dawna chciałem stworzyć w Krakowie takie miejsce, gdzie bursztyn będzie prezentowany w atrakcyjny, ale wielowymiarowy sposób – zdradza Tomasz Mikołajczyk, pomysłodawca muzeum. – W naszych dotychczasowych działaniach skupialiśmy się przede wszystkim na prezentacji walorów estetycznych współczesnych wyrobów z tego surowca. W Muzeum Bursztynu połączyliśmy je z walorami edukacyjnymi – wyjaśnia.

Muzeum to nie tylko elegancka część wystawowa, ale także sklep i kawiarnia. Chociaż muzeum już działa, oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień. Miłośnicy bursztynu będą zachwyceni!

Wstęp do muzeum jest darmowy. Zwiedzać można codziennie od 9 do 21.