Copernicus Festival online. Rozmowy w czasach pandemii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Copernicus Festival przeniósł się do sieci i zaprasza na cykl „Czas zarazy”. Edycja online jest w całości poświęcona tematyce pandemii koronawirusa. Przed nami kolejne rozmowy poświęcone „wirusowi pseudonauki” czy matematycznym modelom epidemii.

Czym była „zaraza ateńska”? Jaka była geneza grypy hiszpanki? Czym różnią się wirusy od zwykłych organizmów żywych? Jakie działania uchroniły nas przed tragedią, jaka była zaobserwowana we Włoszech czy Hiszpanii? To tylko niektóre z pytań, na które postarają się odpowiedzieć zaproszeni do dyskusji o COVID-19 eksperci.

Ważna dyskusja

Wszystkie rozmowy są publikowane na kanale YouTube Centrum Kopernika.

– Majowa edycja festiwalu poświęcona jest w całości pandemii, kwarantannie i wirusowi COVID-19, który omawiany jest od strony naukowej – mówi Diana Sałacka, rzeczniczka Copernicus Festival. –Podczas festiwalu usłyszymy rozmowy wybitnych psychologów takich jak Bogdan de Barbaro czy Dominika Dudek, podyskutujemy o prognozowaniu pandemii z ekspertem Franciszkiem Rakowskim czy też zastanowimy się, jak działają teorie spiskowe dotyczące wirusa wspólnie z Łukaszem Jachem – dodaje.

Powrót we wrześniu

Chociaż do 24 maja festiwal będzie się odbywał w wersji online, to tematyka „Czasu zarazy” powróci we wrześniu.

– To pierwsza część nowej formuły festiwalu. Tematyką pandemii zajmiemy się w szerszej perspektywie we wrześniu. Wtedy planujemy odtworzenie online stałych pasm festiwalowych – zaznacza Sałacka.

Szczegóły dostępne na stronie https://copernicusfestival.com/

 

comments powered by Disqus