Dlaczego warto zainteresować się pozycjonowaniem stron i Google Ads?

Każdy użytkownik sieci korzysta z wyszukiwarek internetowych, dzięki którym może zdobyć informacje na temat produktów lub usług. Jeśli firma lub instytucja chce, aby jej strona była często odwiedzana i wzbudzała zainteresowanie, powinna zadbać o wyświetlanie jej na wysokiej pozycji w wyszukiwarce.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych jest wraz z Google Ads głównym kanałem pozyskiwania klientów z wyszukiwarki Google. Krótko mówiąc, pozycjonowaniem nazywa się optymalizację strony pod wymagania algorytmów wyszukiwarki. Właśnie to decyduje, która strona wyświetli się na wyższej pozycji po wpisaniu przez użytkownika słów kluczowych. Kolejność wyświetlania zależy od kilkuset czynników, dzięki czemu dana osoba otrzymuje najbardziej trafne odpowiedzi na swoje zapytanie. Na przydatność strony mają wpływ m.in.:

  • jakość treści na stronie,
  • szybkość działania,
  • rozpoznawalność firmy,
  • czas istnienia strony internetowej,
  • ilość odsyłaczy do witryny.

Pozycjonowanie jest dość rozległym tematem, dlatego trudno jest poradzić sobie z tym zagadnieniem samodzielnie. Z pomocą może przyjść agencja SEO. Profesjonaliści zaproponują najskuteczniejsze rozwiązania biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania każdego klienta. Dzięki ich pomocy strona może osiągnąć lepsze zasięgi i stabilniejsze wyniki.

Czym są Google Ads?

By zwiększyć rozpoznawalność, firmy powinny zainteresować się również popularnymi reklamami Google Ads. To nieinwazyjne reklamy, które mogą mieć postać nie tylko linków tekstowych, ale też ciekawych kreacji, takich jak wideo. Dzięki stworzonej przez ekspertów kampanii Google Ads produkty oraz usługi firmy mogą dotrzeć do grupy docelowej. Dzięki użyciu tej metody, reklama wyświetla się od razu na pierwszej stronie wyników w Google. Możliwe jest ustalenie dokładnej grupy odbiorców oraz mierzenie efektów kampanii. Ponadto opłata pobierana jest jedynie za kliknięcia. To metoda bezpieczna i niewrażliwa na zmianę algorytmów wyszukiwarki. Warto pamiętać, że Google Ads mają przewagę nad pozycjonowaniem. Wyniki płatne wyświetlają się wyżej od innych. W trakcie prowadzenia kampanii można swobodnie dodawać nowe słowa kluczowe i zmieniać treść reklam, budżet może być dostosowywany do sezonowości. Reklamy mogą być wyświetlane w dowolnych dniach oraz godzinach.

Agencja SEO Media Click oferuje pomoc w obsłudze kampanii Google Ads. Eksperci zaproponują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, pomogą w wyborze najlepszych kanałów reklamy, zbadają działania konkurencji i podpowiedzą, które produkty oraz usługi warto wypromować. W zależności od celu, który chce się osiągnąć, można zdecydować się na jeden z wielu typów kampanii. Każda z nich opiera się na nieco innej strategii. Wyróżnia się następujące kampanie: wizerunkową, sprzedażową, generującą ruch i kampanię określonych akcji. W dzisiejszych czasach firma, która nie promuje swoich usług w Internecie, nie osiąga zbyt dużej rozpoznawalności. Właśnie dlatego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań.