Dom Medyków zamieni się w hotel, obok powstanie akademik [WIZUALIZACJE]

dom medyków fot. materiały prasowe

Budynek położony u zbiegu ulic Grzegórzeckiej i Śniadeckich, tzw. Dom Medyków zostanie gruntownie przebudowany, zamieni się w obiekt hotelowy ze 126 pokojami. Tuż obok deweloper postawi także nowy akademik z 563 lokalami dla studentów.

Firma Strabag poinformowała o zawarciu kontraktu na kompleksową przebudowę budynku przy ul. Grzegórzeckiej i Śniadeckich z inwestorem spółką DEN Living na łączną kwotę 107,12 mln zł.

– W ramach projektu, pod potrzeby hotelu, przebudowany zostanie istniejący obiekt zwany Domem Medyków, w którym docelowo powstanie 126 pokoi hotelowych. Tuż obok zbudowany zostanie zupełnie nowy budynek domu studenckiego, w którym ulokowane zostaną 563 pokoje. Nowy obiekt nawiązywał będzie stylem architektonicznym do obecnego budynku. Będzie posiadał siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne wraz z parkingiem – informuje Strabag.

Prace budowlane mają rozpocząć się w marcu 2021 roku, ich zakończenie przewidziano na październik 2022 roku. – Ze względu na ochronę konserwatorską renowacji poddane zostaną będące na wyposażeniu historyczne stalowe okna witrażowe znajdujące się w klatkach schodowych, a cała elewacja zostanie odnowiona zgodnie z wymogami konserwatorskimi – dodaje deweloper.

Nowy dom studencki stanie w sąsiedztwie VIII Liceum Ogólnokształcącego. Poza pokojami studenckimi w obiekcie znajdzie się przestrzeń handlowo-gastronomiczna.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie wjazd do obecnego budynku Domu Medyków oraz powstanie nowy dojazd, prowadzący na wewnętrzny dziedziniec od ul. Śniadeckich.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki