ImproFest. Skecze, spektakle i moc śmiechu

Grupa AD HOC jest gospodarzem ImproFest 2019 fot. mat.prasowe
W ten piątek rozpoczyna się najbardziej szalony festiwal w Krakowie. Przed nami kolejny Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest z udziałem zagranicznych gwiazd i najlepszych polskich improwizatorów.

Klub Studio od 8 do 10 listopada zamieni się w przestrzeń improwizacyjnych eksperymentów. Spektakle, skecze i piosenki oglądane przez publiczność są tworzone spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni.

Jazda na rollercoasterze

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą amerykański improwizowany musical Baby Wants Candy przez wielu uznawany za najlepszy na świecie.

– Improwizowany musical to oparty o sugestie publiczności, akompaniowany przez zespół muzyczny spektakl, który jest niczym jazda na rollercoasterze. Pojawiają się w nim spontaniczne choreografie taneczne, rymowane wersy i błyskotliwe, komediowe wątki. Każdy musical jest zarówno premierą, jak i ostatnim spektaklem. Widownia krzyczy tytuł musicalu, jakiego jeszcze nigdy nie było na świecie. Pierwszy tytuł, który aktorzy usłyszą staje się tytułem tego premierowego show – wyjaśnia Alan Pakosz, dyrektor Improfestu.

Co ciekawe, artyści mają w swoim dorobku ponad 3000 improwizowanych musicali, grają m.in. w Chicago, Los Angeles czy Nowym Jorku. Do Krakowa przyjadą po raz pierwszy.

Polska reprezentacja

Dziewiątą edycję festiwalu ImproFest uświetnią też polskie teatry improwizacyjne: gospopdarze wydarzenia Grupa AD HOC, Narwani z Kontekstu, Bez wyjścia, Improkracja, IMPRO Atak!, Grupa Ludzi, Impy, Klub Komediowy, Hofesinka i LetS DUET.

W programie wydarzenia znalazły się improwizowane spektakle w języku angielskim, spektakle w trzech językach, spektakl dla jednego widza, wieczory open improv (podczas których każdy z widzów może spróbować swoich sił na scenie), muzyczne improwizacje, jak i warsztaty improwizacji scenicznej.

Podczas ośmiu poprzednich edycji widzowie mogli zobaczyć na scenie członków formacji kabaretowych, takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Hrabi, Limo, Jurki, Łowcy.B, jak również znanych i cenionych solistów oraz aktorów - wśród nich znaleźli się m.in.: Szymon Majewski, Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka, Abelard Giza, Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, Magdalena Stużyńska i Aneta Zając.

Na IMPROFEST zapraszają: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA oraz Grupa AD HOC. Karnety w cenie 99 zł (przedsprzedaż) oraz 119 zł do nabycia na stronie improfest.paka.pl.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

comments powered by Disqus