Od poniedziałku zmiany na Grzegórzeckiej. Samochody nie przejadą w żadną stronę

fot. PKP PLK

W poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na ulicy Grzegórzeckiej. Nie będzie przejazdu w stronę ulicy Dietla oraz Hali Targowej.

Jak mówi Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK, w poniedziałek (6 czerwca) rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Grzegórzecką. – Wykonawcy rozpoczną prace przy budowie łuków obiektu, po jego północnej stronie. W związku z tym jezdnia w kierunku ul. Dietla zostanie zamknięta na ok. trzy miesiące. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczone będą bezpieczne korytarze pod wiaduktem – wyjaśnia.

Drugi kierunek nie wróci

Co istotne, zamknięcie jezdni w jednym kierunku nie jest równoznaczne z otwarciem drugiej. Jak tłumaczy dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK Łukasz Gryga, wynika to z warunków ruchu, ale ma też związek z planami miasta.

– Technologicznie ma to znaczenie o tyle, że nie jest udrożniony ciąg pieszo-rowerowy w nawie od strony Hali Targowej. Dlatego ta przestrzeń zostanie wykorzystana, by zapewnić możliwość przejścia i ciągłość infrastruktury rowerowej od ul. Dietla do Grzegórzeckiej. Drugą kwestią jest to, że projekt budowlany zmian w tym miejscu jest już na zaawansowanym etapie. Staramy się nadgonić przygotowania do uruchomienia przystanku kolejowego. Prawdopodobnie ruch samochodowy w kierunku ul. Grzegórzeckiej nie będzie już miał szans wrócić – stwierdza Łukasz Gryga.

Co miasto planuje w rejonie wiaduktu kolejowego? O tym możecie przeczytać TUTAJ


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Grzegórzki