Kładka wzdłuż ulicy Kamieńskiego została otwarta [ZDJĘCIA, VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– To pierwsza tego rodzaju inwestycja i jedna z największych, jeśli chodzi o budowę ścieżek rowerowych – mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa przy okazji otwarcia nowej kładki.

Marcin Hanczakowski, dyrektor ZDMK wręczył dziś prezydentowi urzędowy dowód na to, że z obiektu można bezpiecznie korzystać, czyli pozwolenie na jego użytkowanie.

Kładka liczy 408 metrów długości i jest fragmentem całej trasy rowerowej (4,7 km), łączącej ul. Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem. Inwestycja zrealizowana przez krakowską firmę Energopol kosztowała ponad 21 mln zł.

– Takie obiekty są w stanie zachęcić mieszkańców do zmiany środka transportu i poruszania się do pracy czy na uczelnie rowerem – podkreślał Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. – Cały ten ciąg łączący ul. Wielicką, wzdłuż ul. Kamieńskiego aż do ronda Grunwaldzkiego otwiera nam dojazd do całego śródmieścia. To jest przełomowa chwila, która pokazuje, że nie tylko mówimy, ale robimy w zakresie rozbudowy infrastruktury rowerowej.

Kolejne inwestycje i nowe ścieżki

Dyrektor ZTP mówił, że zarówno w tym, jak i w kolejnym roku czeka nas otwarcie większej liczby tego rodzaju ciągów komunikacyjnych. – To między innymi ścieżka przy ulicy Igołomskiej czy wzdłuż Trasy Łagiewnickiej, która to stworzy możliwość korzystania z roweru dla większego obszaru miasta. To również ścieżka przy al. 29 Listopada, która pozwoli na bardzo szybki wjazd od północy rowerem – dodał.

Trwają prace na ścieżkach wzdłuż al. Kijowskiej oraz Armii Krajowej. – Obecnie poszukujemy firm, które opracują przebieg ścieżek wzdłuż ul. Conrada, Stojałowskiego oraz Bunscha – zaznacza dyrektor ZDMK.

W 2019 roku wybudowano ok. 13,1 km infrastruktury rowerowej. W grudniu łączna długość wydzielonej infrastruktury wynosiła 169,3 km, a przy uwzględnieniu wszystkich elementów infrastruktury rowerowej ok. 235 km.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus