Krakowskie kolędowanie od Podgórza po Nową Hutę

Atmosferę zbliżających się Świąt można będzie już wkrótce poczuć na rynku Podgórskim i w alei Róż. Będzie można tam posłuchać pięknych kolęd w wyjątkowych wykonaniach, obejrzeć jasełka czy sprawdzić ofertę wystawców prezentujących swoje produkty na kiermaszu.

Kiermasz, koncerty, występy grup tanecznych oraz tradycyjne przedstawienie jasełkowe to jedne z licznych atrakcji zachęcających do odwiedzenia zabytkowego centrum Nowej Huty – najmłodszej dzielnicy Krakowa.

Kolędowanie, które trwać będzie od 17 do 23 grudnia, rozpocznie w Nowej Hucie koncert zespołu folkowego Krzikopa, wykonującego znane ludowe pieśni w nowych aranżacjach (sobota, 17 grudnia, godz. 17.30). W kolejnych dniach na scenie będziemy mogli zobaczyć znanych krakowskich artystów m.in.: Joannę Słowińską i Agnieszkę Chrzanowską (18.12), Basię Stępniak-Wilk (19.12), czy Magdalenę Bożyk (22.12).

Kolęda w Nowej Hucie to nie tylko koncerty. Oprócz kiermaszu bożonarodzeniowego, w którym prezentować się będą wystawcy wyrobów rękodzielniczych i tradycyjnych, będziemy mogli podziwiać również przedstawienia jasełkowe czy występy taneczne grup dziecięcych z krakowskich szkół. Kolędowanie zakończą występy Andrzeja Rybińskiego oraz Władysława Grochota (23.12, godzina 18.30).

W sercu Podgórza

Wiele będzie się działo również na rynku Podgórskim. W sobotę i niedzielę (17 i 18.12) organizatorzy zapraszają na „Kolędę w Podgórzu”.

W przedświąteczną sobotę (17.12) na centralnym placu Podgórza zaprezentują swoje największe przeboje Wanda i Banda, autorzy takich hitów jak „Hi-Fi” i „Siedem życzeń”, a także uznana wokalistka etno i world music Joanna Słowińska. Natomiast w niedzielę (18.12), będziemy mogli podziwiać występ Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Dodatkowo w niedzielę występ artystów poprzedzą prezentacje wychowanków z krakowskich domów kultury. O godzinie 16.00 zaprezentują się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury Dom Harcerza, a o 16.30 – trzy grupy taneczne podopiecznych Dworu Czeczów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Nowa Huta