Kronika czasów zarazy. Powstanie wystawa o pandemii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzeum Krakowa w marcu 2021 roku planuje otworzyć wystawę opowiadającą o pandemii koronawirusa w naszym mieście. We wtorek rusza akcja zbierania przedmiotów z nią związanych.

Muzeum Krakowa chce zebrać wszystkie opowieści, wspomnienia i doświadczenia w Kamienicy Hipolitów. To właśnie tu w marcu przyszłego roku ma powstać swoista „kronika czasów zarazy”.

– Chcemy, aby wystawa została otwarta 12 marca i ukazywała rok naszego życia. Jednak do tego, aby ekspozycja przekazywała pełen obraz minionych wydarzeń, których wszyscy byliśmy świadkami i w których uczestniczyliśmy, potrzebujemy mieszkańców – mówi Matesz Zdeb, kurator wystawy. – Prosimy o przekazywanie różnych artefaktów, pamiątek związanych z pandemią – apeluje.

Rusza zbiórka

Akcja zbierania przedmiotów rozpocznie się już w najbliższy wtorek, 22 września i potrwa do 23 października.

– W czasie lockdownu, przez dwa miesiące nasze oddziały pozostawały nieczynne, jednak już teraz – mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, jesteśmy w stanie rozpocząć naszą akcję zbierania przedmiotów związanych z pandemią – informuje Muzeum Krakowa.

W podanym wyżej terminie mieszkańcy mogą kontaktować się z muzeum mailowo (artefakty@muzeumkrakowa.pl) i umówić się na dogodny dla siebie dzień i miejsce przekazania przedmiotów.

Muzeum wciąż czeka na opowieści, które również można przesłać droga mailową (m.zdeb@muzeumkrakowa.pl).