Lokalne sklepy i firmy oznaczone specjalnymi plakatami

fot. mat. prasowe

Wspieraj lokalne, polskie firmy – to nie tylko apel, ale i nowa akcja Kongregacji Kupieckiej i Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Z powodu pandemii koronawirusa trwa kryzys gospodarczy. Wiele firm już ogłosiło upadłość, inne są na skraju bankructwa. Kongregacja Kupiecka i Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości przygotowały akcję mającą na celu pomoc lokalnym firmom w walce ze skutkami pandemii.

Lokalne sklepy oznaczone plakatami

– Przygotowaliśmy specjalne oznaczenia - plakaty, które zawisną na witrynach sklepów czy punktów usługowych, które mogą funkcjonować – mówi Wiesław Jopek, Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. – Będą informować o tym, że dana firma to lokalny przedsiębiorca, który potrzebuje wsparcia nas wszystkich – dodaje.

W ramach akcji, której inicjatorem jest Sekcja Sklepy Polskie funkcjonująca w ramach Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, każda firma mająca polski kapitał, będąca lokalnym przedsiębiorstwem, może zgłosić się do Kongregacji i Izby po specjalne plakaty lub wysłać mail na adres kongregacja@kongregacja.pl, by otrzymać go wersji elektronicznej.

Te mogą zawisnąć na witrynach sklepów, restauracji (z obsługą dowozów/wynosów), czy funkcjonujących punktów obsługowych lub znaleźć się na stronach internetowych lokalnych sklepów.

– Chcemy działać na rzecz lokalnych przedsiębiorców, członków naszej Kongregacji w Małopolsce, ale też na Śląsku i Podkarpaciu. To realne wsparcie dla przedsiębiorców, które spowoduje, że przetrwają i nie będą musieli zwalniać pracowników, likwidować firm – zaznacza Jopek.

PLAKAT AKCJI