Muzyczne plenery. Wakacyjne koncerty na tarasie hotelu Cracovia i przed Ice Kraków

Muzyczne plenery startują już w przyszły weekend fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Alternatywa, jazz i muzyka klasyczna. Już w tym tygodniu rozpoczną się wakacyjne Muzyczne plenery.

Kino samochodowe przy stadionie Wisły, spacery z krakowskimi przewodnikami – teraz nadszedł czas na muzykę.

Już w przyszłym tygodniu (17–19 lipca) rozpoczynają się Muzyczne plenery – młodzi i utalentowani artyści z Polski zagrają w różnych miejscach miasta. Na żywo posłuchamy jazzu, alternatywy i muzyki klasycznej. To pomysł Krakowskiego Biura Festiwalowego, które po raz kolejny chce zachęcić krakowian do wyjścia w miasto.

– Ogłaszamy właśnie program na pierwsze dwa tygodnie, jednak zapraszamy do spędzenia z nami także całego sierpnia: w planach koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Izabela Helbin, dyrektor KBF.

W ramach wydarzenia zaplanowano trzy muzyczne pasma: letnie pląsy, letni relaks i letnie standardy.

Muzyka w plenerze

Na pierwszy muzyczny ogień: Terrific Sunday, SKICKI-SKIUK oraz kwartet smyczkowy Fresco Sonare. Pierwszy z zespołów wystąpi 17 lipca, a dzień później SKICKI-SKIUK. Koncerty odbędą się na placu przed Centrum Kongresowym Ice Kraków przy ul. Barskiej. Bilety w cenie 20 zł można zakupić przez portal Eventim.pl. Ostatnio Muzeum Narodowe poinformowało, że w ogrodzie przy hotelu Cracovia powstanie wakacyjna „Art sfera MNK”.

Otwarcie ma nastąpić już w przyszłym tygodniu. A gdyby tak prosto z ogrodu wybrać się na taras Kawiarni Forum Designu, gdzie odbędzie się prawdziwa muzyczna uczta? W niedzielę 19 lipca zagra tu wspomniany Fresco Sonare. Bezpłatne wejściówki do pobrania od poniedziałku (13 lipca) na portalu Evenea.

W drugi weekend Muzycznych plenerów (24–26 lipca) wystąpią: Wczasy, Confusion Project i Flute-Harp Duo.

Koncerty na Plantach powróciły

To nie jedyna okazja, aby posłuchać muzyki w plenerze. W czerwcu na Planty powróciły dobrze znane krakowianom koncerty promenadowe, organizowane przez Krakowskie Forum Kultury.

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca do 27 września w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywają się koncerty i wydarzenia artystyczne zarówno dla starszych, jak i młodszych krakowian.

W sobotnie przedpołudnia (godz. 11.00) do Altany mogą zaglądać przede wszystkim dzieci. To z myślą o nich przygotowano koncerty, spektakle i ciekawe zabawy. Świat Muppetów, przygody kota Dyzia i kosmity Dodo, muzyczne zabawy to tylko niektóre z propozycji.

Natomiast niedzielne popołudnia to koncerty uznanych artystów. W Altanie rozbrzmiewają wówczas pieśni operetkowe i musicalowe, piosenki francuskie czy muzyka filmowa. Koncerty rozpoczynają się o godz. 15.00.

W razie niepogody wydarzenia są przenoszone do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury. Co ważne: wówczas odbywają się bez udziału publiczności i są transmitowane online na stronie: www.facebook.com/krakowskieforum.

 

comments powered by Disqus