Nareszcie budują chodnik do nowego Szpitala Uniwersyteckiego [ZDJĘCIA]

Budowa chodnika fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu nie nadążyli miejscy urzędnicy. Dopiero teraz zaczęli budować chodnik do otwartego wcześniej szpitala.

– Wykonujemy nawierzchnię peronu autobusowego oraz niezbędne dojście przy ulicy Jakubowskiego – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Dodaje, że położona będzie tylko nowa nawierzchnia ciągu pieszego, ponieważ droga ma być gruntownie przebudowana.

Za przebudowę układu komunikacyjnego wokół szpitala odpowiedzialna jest inna jednostka – Zarząd Inwestycji Miejskich. Urzędnicy dalej oczekują na wydanie pozwolenia na budowę, aby móc rozpocząć remont ul. Kostaneckiego.

Ten etap przewiduje przebudowę ulicy Kostaneckiego od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną, poszerzenie ulicy celem wydzielenia środkowego pasa ruchu przeznaczonego dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej, a także przebudowę chodników po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej budowę ścieżki rowerowej.

Jeszcze bardziej w czasie oddalona jest przebudowa ulicy Jakubowskiego. Urzędnicy w grudniu zeszłego roku mówili, że w styczniu spodziewają się zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania (wydzielonych będzie ok. 80 miejsc postojowych), przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

comments powered by Disqus