Niech się święci muzyka. Sześć scen na Wianki

Wianki 2016 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po raz kolejny Kraków wypełnią niemalże wszystkie muzyczne gatunki. 24 czerwca odbędzie się kolejna edycja Wianków, która tym razem upłynie pod hasłem „Niech się święci muzyka!”. Do pięciu dotychczasowych scen dołączy Alternatywna.

Czy podobnie jak w ubiegłym roku uda się rozśpiewać całe miasto? Taka myśl przyświeca kolejnej edycji Wianków, która odbędzie się już niebawem, 24 czerwca. Do pięciu głównych scen – Hard Rock Cafe Kraków, Debiutantów, Krakowskiej, Jazzowej, Święta Ulicy Stolarskiej dołączy w tym roku kolejna – Alternatywna. Jak informują organizatorzy, nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy wianek, Nocy Klubowej i Unsound Silent Disco


Sześć scen, różne brzmienia

Nowa scena, która w tym roku dołączy do koncertowej mapy miasta, będzie zlokalizowana przy placu Nowym. Od godziny 17.00 do 22.00 mieszkańcy będą mieli okazję usłyszeć synthpopowy duet Polpo Motel, projekt Kobieta z Wydm czy kompozytora Stefana Wesołowskiego.

– Powróci również Projekt Autobus, w którym wystąpią 3Kings, wykonujący akustycznie muzykę elektroniczną – mówi Wojciech Kwiatkowski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Kortez, Julia Marcell i Taco Hemingway

Liczną publiczność zgromadzi zapewne scena Hard Rock Cafe zlokalizowana na Rynku Głównym. W sercu miasta wystąpią Terrific Sunday, Endo Power, Sorry Boys, Julia Marcell, Kortez i Taco Hemingway.

Na scenie Krakowskiej przy placu Szczepańskim wystąpi Sinfonietta Cracovia wraz z Szymonem Nehringiem, Agnieszka Chrzanowska czy Robert Kasprzycki. O 20.45 rozpocznie się „Jubileusz pod Budą”, w trakcie którego swoje święto będzie obchodzić zespół Pod Budą wraz z Andrzejem Sikorowskim. Po zakończeniu koncertu, o północy rozpocznie się Unsound Silent Disco.

– Z przyjściem na plac Szczepański nie warto zwlekać, ponieważ liczba słuchawek umożliwiających uczestnictwo jest ograniczona – zaznacza Kwiatkowski.

Jazz w Nowej Hucie

Nieopodal Nowohuckiego Centrum Kultury będzie zlokalizowana scena Jazzowa. Wystąpią Wacław Zimpel, Jazzpospolita, Atom String Quartet i Włodek Pawlik.

Mniej znani małopolscy muzycy będą mieli swoje pięć minut na Scenie Debiutantów na Rynku Podgórskim. Wystąpią laureaci konkursu Radia Kraków – Megafon, Gypsy and the Acid Queen, Cheap Tobacco, Piotr Zioła i Endopower.

Pokaz nad Wisłą

Tradycyjnie, zwieńczeniem Wianków stanie się pokaz pirotechniczny nad Wisłą, który będzie można podziwiać między innymi z bulwaru Czerwieńskiego.

Program Wianków dostępny na stronie www.wianki.eu. Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału video z ubiegłorocznej edycji.

comments powered by Disqus