Nowość dla rowerzystów. Do Ojcowa pojadą autobusy z przyczepami [ZDJĘCIA]

W najbliższy weekend pasażerowie korzystający z autobusów rekreacyjnych będą mogli zabrać ze sobą rowery. Do Ojcowa pojadą autobusy wyposażone w specjalne przyczepy.

Zarząd Transportu Publicznego kupił dwie przyczepy, które są w stanie przewieźć po 20 sztuk rowerów. Z tej oferty pasażerowie będą mogli skorzystać już w ten weekend. Do Ojcowa pojadą bowiem pojazdy MPK wyposażone właśnie w takie przyczepy.

Linie LR0 obsługiwane są przez cztery autobusy. Co drugi kurs będzie mógł więc zabierać pasażerów razem z ich rowerami. Dzięki przyczepom pasażerowie będą mogli spędzić czas nie tylko na pieszych wędrówkach, ale także na rekreacji rowerowej.

Jak informuje Sebastian Kowal, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Publicznego, przyczepy rowerowe posiadają świadectwo homologacji. Ich długość to 6,25m, a dopuszczalna masa całkowita pojazdu wraz z rowerami to 750 kg. Koszt jednej przyczepy wynosi 10250 zł brutto.

W dniach 9-10 lipca kursować będą linie 434 i LRO. Realizowane będą także dodatkowe kursy na liniach 100, 101 i 134. W weekend nie pojadą natomiast linie 352, 427, 497 i LR2.