Od 1 września tramwaje na rondzie Grunwaldzkim? Jest wniosek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego chcą, aby od pierwszego września pojawiły się tramwaje na ulicy Kapelanka, Monte Cassino oraz fragmencie ul. Dietla.

Obecnie tymi trzema ulicami nie jeżdżą tramwaje. Spowodowane jest to remontem skrzyżowania ulicy Dietla z Krakowską. W zamian funkcjonuje linia autobusowa nr 752. Tramwaje na skrzyżowanie miały powrócić na początku września. Jednak, przez dodatkowe badania archeologiczne, termin oddania torów będzie zmieniony o minimum miesiąc.

Jak mówią przedstawiciele ZTP - jest możliwość, aby z pętli Czerwone Maki do przystanku Orzeszkowej na ulicy Dietla jeździły dwukierunkowe tramwaje. Jednak wcześniej na ulicy Dietla musiałaby powstać specjalna przejazdówka dla tramwajów, dzięki której pojazdy mogłyby przejechać na równoległy tor.

Wniosek w sprawie instalacji przejazdówki dostali już urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Jednak, jak dowiadujemy się w ZDMK, nie zapadła ostateczna decyzja.

Tramwaj ulicami Kapelanka, Monte Cassino oraz Dietla miałby jeździć co pięć lub siedem minut. Częstotliwość uzależniona jest od możliwości technicznych planowanej przejazdówki.

comments powered by Disqus