Okulary idealne, czyli jak dopasować okulary do własnego stylu?

Okulary pozwalają na korekcję wad wzroku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Z wiekiem wzrok naturalnie ulega pogorszeniu, więc więcej osób nosi okulary korekcyjne.

Poza tym, istnieją jeszcze modele noszone jako modny dodatek - przeciwsłoneczne czy zerówki, a wiele kobiet sięga po okulary, by dopełnić swój wygląd i image. Warto więc postarać się o najlepsze dopasowanie oprawek okularów, by zawsze wyglądać w nich dobrze.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

W celu właściwego doboru okularów do kształtu twarzy należy wpierw określić, jaki mamy kształt głowy. Pierwszym krokiem jest zmierzenie twarzy od czubka czoła do brody. Następnie podzielenie długości na trzy części i zmierzenie odległości od czubka brody do koniuszka nosa. W momencie, gdy wartość pierwsza jest większa od drugiej to oznacza, że twarz jest okrągła. Z kolei, gdy wartość druga jest większa to twarz jest pociągła i prostokątna. Równe wartości będą świadczyły o owalnej twarzy.

Możliwe także jest, że masz trójkątny lub kwadratowy kształt twarzy. Wpływa na to, jak zbudowana jest żuchwa szczęki i podbródek. Przy szerokiej, mocno zarysowanej szczęce kształt twarzy będzie najczęściej kwadratowy. Natomiast, przy wysuniętym podbródku, twarz u dołu będzie węższa i przypominająca trójkąt. Duży wybór korekcyjnych okularów znajdziesz na https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie

Okrągła twarz

Przy tym kształcie twarzy należy unikać wąskich i okrągłych szkieł, ponieważ optycznie poszerzą one twarz, która już jest szeroka. Należy dla wydłużenia twarzy wybierać okulary prostokątne lub kwadratowe. Najlepiej sprawdzą się także ciemne oprawki.

Owalna twarz

Warto wybierać owalne i okrągłe okulary. W ten sposób zachowasz symetrię twarzy i nie zburzysz specyficznej proporcji owalu. Niekorzystnie wyglądać będą masywne oprawki i te o ostrych kształtach.

Prostokątna twarz

Przy tym kształcie należy stawiać na oprawki o tej samej formie, by współgrały z charakterystycznymi, twardymi rysami. Sprawdzą się duże i prostokątne oprawki lub typowe awiatorki.

Kwadratowa twarz

W tym przypadku twarz jest szeroka i foremna, więc należy unikać wąskich szkieł i małych oprawek. Sprawią one, że rysy będą wydawały się twardsze i bardziej toporne. Warto wybierać dla złagodzenia kształtu okrągłe lub owalne oprawki. Najlepiej w jasnych kolorach.

Trójkątna twarz

Trójkątna twarz charakteryzuje się lekką dysproporcją, ponieważ podbródek jest wąski, a czoło szerokie. Z tego powodu, oprawki masywne będą podkreślały jedynie różnicę w proporcji i dodatkowo poszerzały górną część twarzy. Należy wybierać cienkie oprawki o okrągłym lub wąskim kształcie.

Okulary - oprawki, ale jakie?

Wiedząc już, jaki kształt oprawek będzie najlepszy dla naszej twarzy należy zastanowić się, jakie okulary wybrać. Warto sięgać oprawki znanych marek, w przypadku których jakość idzie w parze z ceną i stylem. Rozpoznawalne marki, jak na przykład ikoniczny wręcz Dior czy bardzo rozsądny cenowo Hilfiger, muszą dbać o dobrą reputację i zadowolenie klientów, oferują więc faktycznie najwyższą jakość produktów. Przywołana wcześniej marka Tommy  Hilfiger jest bardzo dobrym przykładem, jak mogą wyglądać oprawki, które są jednocześnie modne, wygodne, ale jednocześnie uniwersalne i zawsze dobrze wyglądające. Niezależnie od sposobu ubierania się, stylu życia czy wykonywanego  niemal na pewno znajdziesz coś dla siebie w ofercie  https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie-tommyhilfiger.

Modne oprawki do szkieł korekcyjnych

Na problemy ze wzrokiem uskarża się ponad 3/4 ludzi na świecie. Nie jest to więc bagatelna liczba, a biorąc od uwagę coraz dłuższy czas spędzany przed ekranami smartfonów, będzie zapewne rosła. Tym samym coraz więcej osób potrzebuje nosić okulary, jednak nie chce ich traktować jedynie jako narzędzia do „poprawiania” wzroku. Mają one też dobrze dopasować się do preferowanego stylu, tworzyć spójną całość z twarzą, włosami, szeroko rozumianym lookiem. Warto więc zwrócić uwagę na ofertę https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-damskie-annemarii, która powinna trafić w gust kobiet poszukujących rozwiązań ze średniej półki cenowej, ale za to o bardzo dobrej jakości i w szerokim wyborze kolorów i kształtów. Bez wątpienia znajdą tu coś dla siebie zarówno kobiety stawiające na klasykę, stonowane i bezpieczne wzory, jak i pragnące dosłownie błyszczeć, szukające kolorowego i mocnego akcentu, dopełniającego wizerunku.