Otwarte restauracje i bary w Krakowie. Które miejsca są czynne? [LISTA]

Trwający już długie tygodnie lockdown i brak możliwości uzyskania państwowego wsparcia na działalność przez część przedsiębiorców spowodował, że w całym kraju otwiera się coraz więcej restauracji, kawiarni czy pubów.

Poniżej przedstawiamy Wam aktualizowaną na bieżąco listę miejsc otwartych w Krakowie, pomimo obostrzeń i pandemii. Będziemy tu umieszczać informacje o restauracjach czy barach, które oficjalnie o swoim otwarciu poinformowały. Jeśli wiecie o takim miejscu, a nie ma go na liście, prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@lovekrakow.pl.

ŚRÓDMIEŚCIE

Gospoda Koko

ul. Gołębia 8. Restauracja z 10-letnim już stażem. Ulubione miejsce m.in. studentów. Serwują dania kuchni polskiej w atrakcyjnych cenach.

Carl & Bart

ul. Ks. Meiera 26. Otwarta już od kilku dni restauracja, zaprasza na potrawy kuchni polskiej, amerykańskiej i włoskiej.

Bar W19

ul. Św. Wawrzyńca 19. Klimatyczny bar/pub otwarty codziennie, w tygodniu od godz. 18.

Czarna Owca Wino Bar

ul. Dajwór 20 LU 6. Przytulna, stylowa winiarnia.

KORBA Piwo Kawiarnia

pl. Jana Matejki 6. Pub, do którego możecie przyjść ze swoim zwierzakiem, skosztować kawy oraz polskich i czeskich browarów.

Cytat Café

ul. Miodowa 23. Kawiarnia. Wymagane są jednogodzinne rezerwacje.

Fog House Pub & Grill

ul. Koletek 11. Rewelacyjne piwa, dobre jedzenie, świetna atmosfera.

Prądnik Biały

Małopolski Wagon Rodzinnie

Ul. Czerwińskiego 20a. Klimatyczna, rodzinna restauracja serwująca najbardziej wyszukane mięsa i prawdziwą włoską pizzę.

PODGÓRZE

A’Bracciate Pizza & Pasta

ul. Mieszczańska 10. To kolejne miejsce na gastronomicznej mapie otwartych miejsc w Krakowie. Kuchnia przede wszystkim włoska.

Restauracja Tesone

ul. Kobierzyńska 142. Restauracja, która otwarta jest, jak przyznają właściciele, od wielu tygodni. I to w dużej mierze ona zapoczątkowała ruch otwierania gastronomii w mieście. Kuchnia różnorodna, dostępne są dania zarówno włoskie, jak i polskie. Goście mogą zostać tzw. testerami smaków.

Boka Coffee Bar

ul. Zabłocie 19. To przede wszystkim kawiarnia, ale zjecie tam również śniadanie czy lunch (sałatki, makarony, burgery).

Talerz Polish Restaurant

ul. Zabłocie 19. Restauracja zapowiedziała swoje otwarcie od 30 stycznia. Dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu.

Nowa Krakowska Spiżarnia

ul. Petrażyckiego 27. Otwarcie zapowiedziane na 27 stycznia. W menu restauracji znajdziemy zarówno dania mięsne, jak i sałatki, zupy czy pierogi.

Ręce w Mące Pizza&Burger

ul. Górników 68. „Serwujemy pizzę, burgery, pieczemy własne chleby na zakwasie, robimy bułki do burgerów. Jesteśmy na Krakowskim rynku troszkę ponad dwa miesiące i przyda nam się każde wsparcie.”

Knitted Coffee

ul. Przemysłowa 4. Niezwykłe miejsce z kawą speciality - kawiarnia - i miejscem do dziergania niepowtarzalnych dekoracji.

NOWA HUTA

Wesołe Gary

os. Na Lotnisku 10a. Rodzinna trattoria i pizzeria, która zaprasza na testowanie smaków swoich potraw.

Na Żółto i Na Niebiesko

os. Teatralne 3. Bar oferujący tradycyjną kuchnię polską.


Czy przedsiębiorcy powinni otworzyć swoje lokale wbrew rozporządzeniom rządu (restauracje, kawiarnie, bary, hotele, stoki i inne biznesy)?

  • 93,5% (5769)
  • 1,4% (87)
  • 5,1% (315)

 

 

 

KORBA Piwo Kawiarnia