Plac zabaw zamiast dzikiego parkingu. Park na Zabłociu będzie większy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej przymierza się do zagospodarowania zaniedbanego terenu w najbliższym sąsiedztwie parku Stacja Wisła na Zabłociu. Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać swoje pomysły co do tego, jak ma wyglądać nowy plac zabaw.

O tym, że park docelowo powinien być powiększony, było wiadomo jeszcze przed jego otwarciem w maju 2018 roku. Kilka miesięcy później miastu udało się wykupić od PKP działkę przylegającą do parku i od tego czasu sprawa praktycznie ucichła. W międzyczasie w okolicy powstało wiele kolejnych bloków i zapotrzebowanie na zagospodarowany teren zielony stało się jeszcze większe niż wcześniej.

Propozycja gotowa

W ostatnich dniach ZZM wrócił do tematu i zaprezentował projekt zagospodarowania terenu. To obszar znacznie mniejszy niż gotowa już część parku – 0,3 ha, podczas gdy dotychczas zagospodarowano 1,3 ha. Wystarczy jednak na to, by znalazły się tam nowe alejki, nasadzenia, ławki i urządzenia do zabawy.

Plan zagospodarowania nowej części nie powstał razem z pierwszą. Urzędnicy tłumaczyli to tym, że podczas projektowania nie było jeszcze pewności, czy uda się przyłączyć nowe działki. Teraz można jeszcze wpłynąć na to, jak docelowo będzie wyglądać nowy plac zabaw. Plik z propozycją ZZM można znaleźć TUTAJ. Niestety, nie ma prostego formularza – uwagi czy wnioski należy przesłać na adres mailowy sekretariat@zzm.krakow.pl.

Czasu nie ma zbyt wiele – urzędnicy czekają na głosy mieszkańców do 4 sierpnia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze