Pod wiaduktem na Prądnickiej pojedziemy inaczej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po zakończeniu prac przy modernizacji wiaduktu kolejowego nad ul. Prądnicką organizacja ruchu nie wróci do stanu sprzed inwestycji. Skorzystają na tym piesi i rowerzyści.

Informacja o planowanej zmianie pojawiła się w odpowiedzi na interpelację radnej Teodozji Maliszewskiej, która pytała prezydenta o terminy zakończenia utrudnień związanych z modernizacją przez PKP PLK linii kolejowej E30.

Dowiadujemy się z niej, że wykonawca czeka teraz na uzgodnienie dotyczące zmiany zagospodarowania terenu pod obiektem. Miasto zobowiązało go do tego, by przygotował nową koncepcję zakładającą ruch dwukierunkowy pod zachodnią nawą obiektu, a pieszo-rowerowy pod wschodnią. W praktyce oznaczałoby to odwrócenie obecnej sytuacji, w której ruch samochodów poprowadzony jest po wschodniej stronie. Przed remontem pasy ruchu były rozdzielone, ale przestrzeni dla pieszych pozostawało niewiele, a rowerzyści poruszali się jezdnią.

Będzie ciągłość

– Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie połączenie istniejącej drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Doktora Twardego oraz parku Kleparskiego – tłumaczy Sebastian Kowal w imieniu Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK.

Szczegóły są jeszcze ustalane pomiędzy miejskimi urzędnikami, koleją a wykonawcą. Piotr Hamarnik z PLK informuje, że prace kolejowe na Prądnickiej są zakończone. – Konstrukcja jest wykonana, pozostały tylko prace wykończeniowe, m.in. wykonanie nawierzchni pod obiektem i ułożenie kamiennej elewacji. Prace drogowe są planowane na jesień, tuż przed lub tuż po wykonaniu podobnych prac pod nowym obiektem na ulicy Łokietka – zapowiada.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza