Pora naostrzyć łyżwy. Otwieramy krakowskie lodowiska [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wprawdzie zimowa aura jeszcze do Krakowa nie dotarła, ale pomału i nieśmiało można zacząć planować, gdzie w tym sezonie warto wybrać się na łyżwy. Do wyboru jest kilka możliwości.

Błonia

Trwają intensywne prace nad otwarciem lodowiska w Parku Jordana (zdjęcia). Obecnie mrożona jest tafla lodu, a planowe otwarcie obiektu nastąpi najprawdopodobniej już 30 listopada. Ice Park na ten sezon przygotował szereg zmian, począwszy od nowej nazwy, a skończywszy na rozbudowie tafli dla dzieci i dorosłych oraz wydłużeniu lodowych alejek. Według organizatorów na lodowisku będzie mogło ślizgać się jednocześnie 550 osób. Lodowisko będzie czynne w godzinach od 9 do 22 w piątek oraz sobotę, w pozostałe dni tygodnia od godziny 9 do 21. Za bilet normalny i 75 minut jazdy zapłacimy 15 złotych, z kolei bilet ulgowy to koszt 13 złotych. Dzieci urodzone po 2015 roku będą mogły ślizgać się za symboliczną złotówkę, natomiast wypożyczenie łyżew, czy pomocniczego pingwinka to koszt 10 złotych. Więcej informacji tutaj.

Nowohuckie Centrum Kultury

Już jutro otwarcie lodowiska przed Nowohuckim Centrum Kultury, tuż obok Placu Centralnego. To jedyna tego typu atrakcja w tej części Krakowa. Lodowisko otwarte jest dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 12:30, klienci indywidualni mogą korzystać z tafli w godzinach od 13:00 do 20:30. Za 45 minut jazdy zapłacimy 6 złotych. Wypożyczenie łyżew, pingwinka – pomocnika kosztuje również 6 złotych. Szczegółowe informacje na temat lodowiska przed NCK można znaleźć tutaj.

Galeria Krakowska

Jak co roku także i Galeria Krakowska otwiera sezonowe lodowisko na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zapowiadane otwarcie planowane jest 1 grudnia, lodowisko będzie funkcjonowało do końca lutego przyszłego roku, chyba że na przeszkodzie staną trudne warunki atmosferyczne. Więcej informacji tutaj.

Cracovia

W razie niepogody do dyspozycji mamy również lodowisko przy ul. Siedleckiego. Najbliższe terminy ślizgawek to 28.11 i godzina 20:30 oraz 30.11 w godzinach: 15:30, 17:30, a także 19:30. Wypożyczenie łyżew to koszt odpowiednio 10 złotych za łyżwy plastikowe oraz 11 za łyżwy skórzane. Cennik uzależniony jest od długości trwania ślizgawki, dlatego przed odwiedzeniem lodowiska przy ul. Siedleckiego, warto sprawdzić informator na stronie lodowiska.

comments powered by Disqus