Pożar ugaszony. Znów można kupować bilety komunikacyjne w popularnej aplikacji

fot. ZTP Kraków

2 czerwca w godzinach południowych wróciła możliwość zakupu biletu na tramwaj i autobus poprzez aplikację mPay.

W czwartek 1 czerwca na stronach internetowego serwisu krakow.pl pojawił się komunikat wyjaśniający, że „w związku z nagminną sytuacją nieterminowego regulowania wpłat ze strony mPay do Gminy Miejskiej Kraków, zdecydowaliśmy o zawieszeniu sprzedaży biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie właśnie w tej aplikacji”.

Bilety dostępne od 2 czerwca

Dziś, w piątek 2 czerwca, stanowisko zabrał prezes mPay Andrzej Basiak. „W wyniku decyzji ZTP Kraków sprzedaż biletów komunikacji miejskiej 1.06.2023 roku została czasowo zawieszona. W tym samym dniu spółka mPay SA osiągnęła porozumienie z ZTP Kraków, mając na uwadze wieloletnią współpracę i chęć dalszego udostępniania unikatowego dla mieszkańców Krakowa rozwiązania, jakie niesie ze sobą możliwość zakupu biletów w aplikacji mPay. Bilety dla Krakowa będą ponownie dostępne w aplikacji mPay od 2.06.2023 roku, od godzin południowych” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do mediów.

„Umowa zawiera odpowiednie zapisy m.in. dotyczące płatności, zabezpieczające obie strony, a co za tym idzie również klientów, przed skutkami braku dostępności biletów ZTP dla mieszkańców Krakowa i turystów w aplikacji mPay” – podkreśla Andrzej Basiak.

W ciągu kilku miesięcy 2023 roku spółka mPay sprzedała 260 tys. biletów komunikacji miejskiej w Krakowie.