Seanse do wyboru, do koloru. Filmowe lato w plenerze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Startuje sezon na seanse pod chmurką. Przez całe wakacje zaplanowano 21 pokazów w trzech miejscach Krakowa. Swoją propozycję dla widzów przygotowało również kino Agrafka, które zaprasza do kina na tarasie.


Park Decjusza, ogród przy MDK Na Wrzosach i Arena Garden to trzy miejsca, w których przez całe wakacje można oglądać filmy pod chmurką.

–  Na fanów dziesiątej muzy czeka 21 seansów. Aż 4 filmy uda nam się pokazać z audiodeskrypcją – informuje Marta Szkudlarek z KBF.

Pokazy startują już w najbliższy piątek, 2 lipca i potrwają przez całe wakacje.

Trzy miejsca

Na początek: seans pod sceną plenerową w ogrodzie filii MDK przy ul. Na Wrzosach. Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć klasykę filmu science fiction i jeden z najlepszych obrazów w reż. Stevena Spielberga – film „E.T”. Seanse w tym miejscu są planowane w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 21.00.  W kolejnych tygodniach zostaną zaprezentowane m.in. „Rzymskie wakacje” czy „Rejs”.

Od 3 lipca rusza kino plenerowe w parku Decjusza. Seanse będą się odbywać w każdą sobotę o godz. 21.00. Na początek: film „Palm Springs”. W kolejce czekają natomiast „Maiden” (pokaz z audiodeskrypcją), „Jak wytresować smoka”, „Mustang” (pokaz z audiodeskrypcją), „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” (pokaz z audiodeskrypcją), „Pan T.”, „Młodość” (pokaz z audiodeskrypcją) i „Kongres”.

Seanse pod chmurką zaplanowano również w Arenie Garden. Będą się odbywały w każdą środę lipca o godz. 19.00. Już niedługo, bo 7 lipca, widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Minionki”. W planach są również pokazy „Mission: Impossible”, „Rogue Nation”, „Twój Vincent” i „Zawód szpieg”.

Plenerowe kino pod chmurką to zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego.

A może seans na tarasie?

Na seanse w plenerze, a raczej pod rozgwieżdżonym niebem zaprasza kino Agrafka.

–  Już po raz jedenasty zapraszamy do wspólnego oglądania w plenerze z dala od miejskiego zgiełku. Codziennie o 21:30 – mówi Agnieszka Balicka z Kina Agrafka.

Seanse odbywają się na tarasie kina przy ul. Krowoderskiej 8. Ten tydzień upłynie pod znakiem filmów ze Skandynawii. W repertuarze m.in. „Kobieta idzie na wojnę”, „W co grają ludzie”, „Barany. Islandzka opowieść” czy „Daleko od Reykjaviku”.