Udało się. Studenci uzbierali na motyli ogród

Tu powstanie motyli ogród fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze kilka dni temu cała sprawa stała pod znakiem zapytania. Teraz już wiadomo, że przy ulicy Dekerta na Zabłociu powstanie motyli ogród. Zaangażowanym w akcję  #naroguDekerta studentom udało się zebrać wymaganą kwotę 20 tysięcy złotych.

W poniedziałek udało się przekroczyć kwotę 10 tysięcy złotych, dziś rano na koncie było nieco ponad 12. Kilka dużych wpłat zupełnie zmieniło jednak sytuację. Minimalna kwota 20 tysięcy złotych została przekroczona. To oznacza, że zaniedbany skwer zyska nowy wygląd i funkcję.

Przypomnijmy: z inicjatywą zagospodarowania skweru wyszła grupa studentów UJ. Pomysł jest taki, by u zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego powstał „motyli ogród”. Mają tam rosnąć odpowiednio dobrane krzewy i kwiaty, a dla motyli zamontowane zostaną specjalne domki. Motyw motyla ma się też pojawiać w samym wystroju skweru. Koncepcja została przygotowana we współpracy z architektami i Zarządem Zieleni Miejskiej.

Kolejny cel

– Byliśmy pewni sukcesu, ale nie chcieliśmy oczywiście zapeszać. Nasza praca się opłaciła i mamy już 100 % pewności , że park kieszonkowy i ogród motyli powstanie przy Dekerta – mówi Katarzyna Zając, jedna z organizatorek akcji.

Zbiórka ciągle trwa i zakończy się zgodnie z planem w niedzielę 29 stycznia. – Nie kończymy naszej kampanii dzisiaj, mamy jeszcze trzy dni i kolejny cel. Chcemy uzbierać 30 tysięcy złotych i wzbogacić podstawowe plany zagospodarowania skweru w dodatkowe elementy – zapowiada Katarzyna Zając.

Akcję można wesprzeć na portalu polakpotrafi.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus